Latifi coraz bliżej utrzymania posady w Williamsie

Niejasna sytuacja Russella ma natomiast utrudniać rozmowy z innymi kierowcami.
23.08.2116:40
Maciej Wróbel
595wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi ma być coraz bardziej pewny pozostania na trzeci kolejny sezon w F1 z zespołem Williams.

Z końcem sezonu 2021 stajnia z Grove może pożegnać się z dotychczasowym liderem, George'em Russellem, który jest łączony z przeprowadzką do Mercedesa. Zdecydowanie bardziej klarowna wydaje się być sytuacja drugiego kierowcy Williamsa, Nicholasa Latifiego, który jest bardzo blisko pozostania w zespole na kolejny rok.

Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - pochwalił swojego podopiecznego Jost Capito w rozmowie ze Sport1. Zrobił w tym roku duże postępy. Ma nawet więcej punktów od George'a.

Pomimo mniejszej zdobyczy punktowej, na ogół to Russell jest zdecydowanie szybszym kierowcą Williamsa w tym sezonie, czego dowodem są jego regularne awanse do Q2, a nawet dwukrotny do Q3. Wiele wskazuje na to, że Brytyjczyk po tym sezonie przejdzie do Mercedesa, jednak Jost Capito utrzymuje, iż odejście Russella do Mercedesa wcale nie jest takie pewne.

Sytuacja ta utrudnia również Williamsowi rozpoczęcie zaawansowanych rozmów z ewentualnymi następcami 23-latka. Capito dodaje, że wolałby po prostu zatrzymać Russella, pomimo tego, że z Williamsem łączone są takie nazwiska jak Nico Hulkenberg, Daniił Kwiat, Alexander Albon czy ostatnio Nyck de Vries.

Gdy mówiłem, że rozmawiałem z każdym, kto jest bez kontraktu a chciałby go mieć, nie musiałem podawać nazwisk - dodał Capito.