Horner: Red Bull szuka Albonowi innych opcji w Formule 1

Stajnia z Milton Keynes podjęła decyzję o zatrzymaniu Sergio Pereza na sezon 2022.
28.08.2111:36
Mateusz Szymkiewicz
318wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner ujawnił, że Alexander Albon dysponuje wsparciem Red Bulla przy poszukiwaniu posady w Formule 1 na sezon 2022.

Tajlandczyk był częścią seniorskiej ekipy w latach 2019-2020. Ze względu na rozczarowujące wyniki na tle Maksa Verstappena, w tym roku Albon został zdegradowany do funkcji trzeciego kierowcy, ustępując kokpit Sergio Perezowi.

W trakcie Grand Prix Belgii potwierdzono, że Meksykanin utrzyma miejsce w Red Bullu na sezon 2022. Z kolei w przypadku AlphaTauri wszystko wskazuje na to, iż ekipa pozostawi skład Gasly-Tsunoda.

W tej sytuacji bez szans na powrót pozostaje Albon, lecz jak ujawnił Christian Horner, 25-latek ma wolną rękę w poszukiwaniu miejsca poza ekipami Red Bulla. Alex pozostaje ważną częścią naszego zespołu. Odgrywa w tym roku kluczową rolę i będzie ją kontynuował. Aktualnie sprawdzamy czy są inne opcje dla niego w Formule 1 na przyszły rok. Jeżeli nie uda mu się znaleźć posady kierowcy wyścigowego, pozostanie z nami przy obecnych obowiązkach w kolejnym sezonie - powiedział szef Red Bull Racing.