Sainz otrzyma w Stambule zmodyfikowaną jednostkę napędową

Z tego względu Hiszpan rozpocznie niedzielne zmagania z końca stawki.
06.10.2118:12
Nataniel Piórkowski
743wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło, że przy okazji Grand Prix Turcji Carlos Sainz otrzyma do dyspozycji nową jednostkę napędową przez co rozpocznie niedzielny wyścig z końca stawki.

W Rosji zmodyfikowany silnik zadebiutował w bolidzie drugiego z kierowców Ferrari - Charlesa Leclerca.

Chociaż Ferrari wprowadziło usprawnienia wyłącznie w obszarze komponentów hybrydowych, zespół zdecydował się na wyposażenie Sainza w komplet nowych części składowych zespołu napędowego.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Charlesa Leclerca w Rosji, w Turcji Carlos Sainz skorzysta z kompletnie nowej jednostki napędowej, wyposażonej w poprawiony system hybrydowy. Carlos będzie musiał rozpocząć wyścig z końca stawki, celując w odrobienie pozycji i zdobycie kilku punktów - czytamy w oświadczeniu prasowym Ferrari.

Wszystko wskazuje na to, że zespoły klienckie Scuderii - Alfa Romeo i Haas nie otrzymają szansy skorzystania z nowej jednostki napędowej przed końcem bieżącego sezonu.

Team z Maranello poinformował także, iż Mattia Binotto nie pojawi się w padoku Istanbul Parku, ale będzie śledził pracę ekipy z fabryki we Włoszech, skupiając się na postępach programu rozwoju bolidu na nadchodzącą kampanię.