Blick: Sauber może czekać na zaangażowanie Grupy VW w F1

W ostatnim czasie upadły rozmowy w sprawie sprzedaży zespołu Michaelowi Andrettiemu.
02.11.2116:01
Mateusz Szymkiewicz
706wyświetlenia
Embed from Getty Images

Roger Benoit ze szwajcarskiej edycji Blicka donosi, że właściciele Saubera mogą wstrzymać się ze sprzedażą zespołu do momentu zaangażowania Grupy Volkswagen w Formułę 1.

Od kilku tygodni informowano, że stajnia z Hinwil może trafić w ręce Michaela Andrettiego. Na pewnym etapie umowa z 59-latkiem była traktowana jako zabezpieczona, lecz przy okazji Grand Prix Stanów Zjednoczonych rozmowy z właścicielami Saubera miały zakończyć się niepowodzeniem.

Uważa się, że Amerykanin nie był w stanie przedstawić gwarancji bankowych, a jego plan na zespół zakładał likwidację dwustu miejsc pracy. Islero Investments, które wyciągnęło z Saubera z głębokiego kryzysu z lat 2016-2017, miało zdecydowanie sprzeciwić się zamiarom Andrettiego i zachować kontrolę nad ekipą.

Według Blicka, szwedzki właściciel Sauber Motorsport może wstrzymać się ze sprzedażą do momentu decyzji Grupy Volkswagen o zaangażowaniu w Formułę 1. Spekuluje się, że w stawce mogą pojawić się marki Porsche oraz Audi, które odpowiednio są łączone ze współpracą z McLarenem i Williamsem.

Debiut nowej generacji jednostek napędowych planowany jest na sezon 2026 i zgłoszenie Saubera może być interesującym rozwiązaniem dla jednego z niemieckich producentów. Blick w swoim raporcie zwraca uwagę na fabrykę w Hinwil, w której znajduje się zaawansowany tunel aerodynamiczny. Ponadto do zespołu mógłby dołączyć Mick Schumacher, jeżeli ten nie otrzyma w najbliższych latach szansy od Ferrari.