RacingNews365: Verstappen nie potrzebuje nowej skrzyni biegów

Kierowca Red Bulla powinien wyruszyć do wyścigu z trzeciego pola startowego.
05.12.2110:38
Nataniel Piórkowski
2229wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uniknie kary cofnięcia na starcie. Jak donosi Dieter Rencken dla portalu RacingNews365 w bolidzie kierowcy Red Bulla nie będzie musiało dojść do wymiany skrzyni biegów.

Verstappen rozbił swój bolid w ostatnim zakręcie okrążenia, które mogło dać mu pole position do wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Przed wirażem numer 27 Holender jechał o 0,3s szybciej, niż na swoim wcześniejszym szybkim kółku. Chwilę później zblokował jednak przednie koło i zahaczył prawym tylnym narożnikiem RB16B o betonową barierę.

Ze względu na kąt, pod jakim doszło do kontaktu oraz uszkodzenia powstałe w obszarze zawieszenia, Red Bull obawiał się, iż lider klasyfikacji generalnej będzie potrzebował nowej skrzyni biegów.

W przypadku przeprowadzenia tego typu wymiany na zawodnika nałożona zostałaby kara cofnięcia o 5 pozycji na starcie. W efekcie 24-latek wyruszyłby do zawodów nie z trzeciego a dopiero z ósmego pola startowego.

Kontrola przeprowadzona po czasówce przez mechaników Red Bulla miała jednak wykazać, że przekładnia zainstalowana w konstrukcji Verstappena działa we właściwy sposób.

Wiadomość ta nie została oficjalnie potwierdzona przez FIA, która stosowne dokumenty - w tym ustawienie na starcie - opublikuje w niedzielę przed wyścigiem Grand Prix.