Sargeant za sterami Williamsa podczas testów młodych kierowców

Amerykanin zadebiutuje tym samym za kierownicą bolidu Formuły 1.
09.12.2111:26
Maciej Wróbel
339wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant zaliczy w barwach Williamsa debiut za kierownicą bolidu Formuły 1 zespołu podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi.

20-latek z Florydy dołączył do akademii młodych kierowców Williamsa w październiku po dwóch udanych sezonach spędzonych w Formule 3. W sezonie 2020 Sargeant jako kierowca Premy zajął najniższy stopień podium, licząc się do samego końca w walce o tytuł, natomiast bieżącą kampanię - już w barwach Charouza - zakończył jako siódmy kierowca mistrzostw, zgarniając po drodze cztery podia w tym jedną wygraną w Rosji.

Dziś stajnia z Grove potwierdziła, iż podczas pierwszego dnia testów młodych kierowców w Abu Zabi reprezentować ją będzie właśnie Sargeant. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego przejazdu samochodem Formuły 1 i chciałbym podziękować zespołowi za zaufanie i zapewnienie mi tej wspaniałej okazji - powiedział Amerykanin.

Spędziłem trochę czasu w fabryce w Grove, przyzwyczajając się do symulatora, co pomogło mi co nieco zapoznać się z charakterystyką FW43B, ale możliwość wyjazdu tym samochodem na tor będzie niesamowitym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę. Podczas testu będę chciał zaprezentować się najlepiej, jak tylko potrafię, jak również będę chciał jak najwięcej nauczyć się od zespołu.

Nowy dyrektor sportowy Williamsa, Sven Smeets dodał: Nie mogę się doczekać, by móc zobaczyć Logana w FW43B i cieszę się, że Williams zapewni mu debiut za kierownicą bolidu F1. Jestem pewien, że będzie to dla niego wyjątkowa chwila.

Choć nie będziemy jeździć samochodem na osiemnastocalowych kołach, test wciąż będzie pożyteczny dla zespołu. Będzie to też niezwykle wartościowa okazja dla Logana, by w pełni zrozumieć, jak zespół pracuje na torze. Wiem, że tak pochłaniające doświadczenie będzie opierać się jedynie na jego oczywistych umiejętnościach i pozwoli zespołowi na kontynuowanie wspierania jego rozwoju, jednocześnie wykorzystując jego talent - dodał Smeets.

Tuż po dołączeniu do Williamsa Sargeant nie ukrywał, iż jego przyszłość w sportach motorowych rysowała się w ciemnych barwach. Amerykanin nie zdołał bowiem zebrać odpowiedniego budżetu, by po udanym sezonie 2020 przejść do Formuły 2. Swój debiut na bezpośrednim zapleczu F1 20-latek zaliczył dopiero w ostatni weekend w Dżuddzie, gdzie zastępował Jake'a Hughesa w zespole HWA.