Perez: Zwycięstwo w Monako jest spełnieniem marzeń

Meksykanin czuje dumę ze stylu, w jakim pomknął po miejsce na najwyższym stopniu podium.
29.05.2218:43
Nataniel Piórkowski
1060wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przyznał, że zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix Monako jest dla niego spełnieniem marzeń.

Meksykanin odniósł przekonujące zwycięstwo w rywalizacji w Monte Carlo, na którą duży wpływ wywarły silne opady deszczu sprzed startu oraz przerwa spowodowana kraksą Micka Schumachera.

Po starcie z trzeciego miejsca Perez awansował przed dwóch kierowców Ferrari, dzięki perfekcyjnie wybranemu momentowi na założenie slicków.

Przed restartem w bolidzie zawodnika z Guadalajary znalazły się pośrednie opony. Pomimo kłopotów z grainingiem reprezentant Red Bulla wytrzymał silną presję ze strony rywali, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022.

To spełnienie marzeń. Będąc kierowcą śnisz o wygraniu tego wyścigu. Po twoim domowym Grand Prix jest to najbardziej wyjątkowy weekend, w trakcie którego możesz stanąć na najwyższym stopniu podium.

Dokonaliśmy tego, w dodatku w takim stylu... Pod koniec nie było łatwo. Mieliśmy problemy z grainingiem i nie mogłem sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Musiałem dowieźć do mety pierwsze miejsce i utrzymać za sobą Carlosa. Nie było to wcale takie proste.

Perez odniósł w Monako trzecie zwycięstwo w karierze a w klasyfikacji generalnej zbliżył się do Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca.

Jestem bardzo zadowolony. Miałem tutaj kask inspirowany projektem Pedro Rodrigueza i jestem pewien, że gdzieś tam w górze jest on bardzo dumny z tego, czego razem udało nam się dokonać w tym sporcie. To wielki dzień dla mnie i dla mojego kraju - powiedział Perez, który stał się najbardziej utytułowanym meksykańskim kierowcą w historii F1.