Horner: Mercedes jest coraz bliżej walki o zwycięstwa

Brytyjczyk spodziewa się, że wkrótce o wygrane walczyć będzie szóstka kierowców.
18.07.2213:30
Maciej Wróbel
1313wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen uważa, że Mercedes już wkrótce może być w stanie powrócić do walki o zwycięstwa w wyścigach Grand Prix.

Mercedes od początku tego sezonu zmaga się ze zjawiskiem 'morświnowania' oraz nie do końca trafionej koncepcji samochodu, przez co musi ustępować pola Red Bullowi oraz Ferrari. W każdym z ostatnich czterech Grand Prix jeden z kierowców stajni z Brackley stawał jednak na podium, za każdym razem tracąc coraz mniej do tegorocznych pretendentów do tytułów.

W Austrii Lewis Hamilton sięgnął po trzecie podium z rzędu, a na czwartej pozycji finiszował George Russell. Ten drugi był zadowolony z postępów zespołu twierdząc, że pozytywną rzeczą było to, że stracił tylko piętnaście sekund do podium.

Toto Wolff przyznał natomiast, że strata Mercedesa do Red Bulla i Ferrari wynosi obecnie tylko dwie lub trzy dziesiąte sekundy, choć przyznaje, że często jest większa. Ciągle mamy ten problem do rozwiązania - powiedział Austriak.

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, uważa z kolei, że Mercedes może być szczególnie groźny już na Paul Ricard w nadchodzący weekend. Francuski obiekt cechuje się szczególnie gładką nawierzchnią, która może odpowiadać innowacyjnemu designowi W13, zwłaszcza na pojedynczym kółku.

Spodziewamy się, że Mercedes będzie szybki na Paul Ricard - powiedział Horner. Są wyraźne oznaki tego, że mają już kontrolę nad swoimi problemami z morświnowaniem. Zbliżają się do nas i spodziewam się walki sześciu kierowców, co będzie czymś fantastycznym dla fanów. Zaczynają się angażować w walkę, co czasem nam pomaga a czasem szkodzi w kontekście walki o tytuły.

W podobnym tonie do swojego przełożonego o szansach Mercedesa wypowiada się Max Verstappen, choć zdaniem Holendra minie jeszcze trochę czasu, nim niemiecki producent wróci do walki o wygrane. Może [będą wygrywać] pod koniec sezonu. Zobaczymy - stwierdził aktualny mistrz świata. Są lepsi niż na starcie sezonu, ale potrzebują jeszcze trochę lepszego tempa.

Głos w sprawie zwyżki formy Mercedesa zabrał też Bernie Ecclestone, którego zdaniem lepsza dyspozycja zespołu może skłonić Lewisa Hamiltona do kontynuowania kariery w F1. Na początku roku byłem gotów postawić pieniądze na to, że Hamilton wywalczy ósmy tytuł i odejdzie - powiedział 91-latek, cytowany przez Speed Week.

Teraz jednak nie wygląda na to, by miał opuścić Formułę 1. Być może zdał sobie sprawę z tego, że zarabianie pieniędzy w branży modowej nie jest tak łatwe jak tutaj - dodał Ecclestone.