Mick Schumacher został rezerwowym kierowcą Mercedesa

Niemiec uda się na wszystkie przyszłoroczne wyścigi i pomoże w rozwoju bolidu W14.
15.12.2212:19
Nataniel Piórkowski
2021wyświetlenia


Mick Schumacher został rezerwowym kierowcą Mercedesa w Formule 1.

Niemiec stracił wyścigowy fotel w Haasie po zakończeniu sezonu 2022 i poszukiwał możliwości utrzymania się w środowisku serii Grand Prix, licząc na powrót do rywalizacji w 2024 roku.

Od wielu tygodni spekulowano, że Schumacherem może być zainteresowana ekipa Mercedesa, z którą oficjalnie rozstał się dotychczasowy rezerwowy zawodnik - Stoffel Vandoorne.

Możliwości zatrudnienia Schumachera otwarcie nie wykluczał sam szef działu sportów motorowych koncernu ze Stuttgartu - Toto Wolff.

W czwartek przed południem Ferrari ogłosiło, że Schumacher przestał być członkiem akademii młodych kierowców Scuderii. Kwadrans później Mercedes poinformował z kolei o podpisaniu umowy z synem siedmiokrotnego mistrza świata, która będzie obowiązywać w 2023 roku.

W oświadczeniu zaznaczono, że Schumacher odegra istotną rolę w rozwoju bolidu W14, regularnie biorąc udział w sesjach testowych z użyciem symulatora. 23-latek uda się także na wszystkie przyszłoroczne wyścigi F1 oraz będzie pomagał ekipie w akcjach marketingowych.

Schumacher powiedział: Jestem podekscytowany tym, że mogę być częścią ekipy Mercedesa jako kierowca rezerwowy na sezon 2023. Jestem zdeterminowany, aby dać z siebie wszystko i maksymalnie przyczynić się do walki o najlepsze wyniki w tym bardzo konkurencyjnym i profesjonalnym środowisku.

Traktuję ten moment jako nowe otwarcie i jestem bardzo wdzięczny Toto oraz wszystkim zaangażowanym osobom za zaufanie, jakim mnie obdarzono. F1 to fascynujący świat. Tutaj nigdy nie przestajesz się uczyć. Nie mogę się już doczekać, aby wchłonąć więcej wiedzy, maksymalnie pomagając teamowi Mercedesa.

Toto Wolff podkreślił: Mick jest utalentowanym młodym kierowcą i cieszymy się, że dołączył do naszej stajni. Jest pracowity, ma spokojne i metodyczne podejście a także wciąż jest spragniony postępów. To bardzo ważne cechy.

Cieszymy się, że Mick pomoże nam w rozwoju konstrukcji W14. Wiemy także, że mając za sobą dwa sezony startów w Formule 1, będzie w stanie wskoczyć do bolidu bez konieczności długich przygotowań, zastępując w razie potrzeby Lewisa lub George'a.