Adrian Newey przedłużył kontrakt z Red Bullem

Ceniony inżynier będzie nadal nadzorował prace trzech dywizji technicznych w Milton Keynes.
01.05.2312:29
Nataniel Piórkowski
1737wyświetlenia


Adrian Newey przedłużył umowę z Red Bullem - ustalił magazyn Autosport.

Dotychczasowy kontrakt legendarnego projektanta bolidów F1 z austriackim zespołem obowiązywał do końca bieżącego roku. Rodziło to plotki na temat jego dalszej przyszłości w sporcie i potencjalnego zainteresowania rywali jego osobą.

Źródła magazynu Autosport informują jednak, że po udanym starcie sezonu 2023 Red Bull i Newey szybko ustalili warunki nowego porozumienia, decydując się na wieloletnie przedłużenie współpracy.

Brytyjczyk będzie nadal sprawował funkcję dyrektora działu technicznego, nadzorując prace teamu F1, dywizji Advanced Technology oraz departamentu jednostek napędowych.

Chociaż w sprawie nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu, szef RBR - Christian Horner wyraził zadowolenie z faktu, iż Newey postanowił pozostać związany z Milton Keynes.

Adrian od samego początku jest fundamentalną częścią naszej ekipy. Opiekuje się wieloma obszarami, a jego głęboka wiedza i doświadczenie oraz styl, w jakim pracuje z młodszymi pracownikami, są po prostu wspaniałe.

Ani trochę nie stracił swojej motywacji. Oczywiście bardzo interesuje go to, co dzieje się w dziale jednostek napędowych a także w dywizji Red Bull Advanced Technology. Nadzoruje więc pracę trzech filarów naszego kampusu w Milton Keynes.

Horner dodał także, że Newey cieszy się na myśl rozwijania przez Red Bulla własnego silnika F1, który zadebiutuje w Grand Prix w 2026 roku. Adrian jest bardzo kompetentnym inżynierem we wszystkich kwestiach związanych z procesem spalania. Da się dostrzec, że jest w pełni zaangażowany w tę koncepcję i widzi potencjał, jaki niesie ona za sobą w dłuższej perspektywie.