Hamilton przejdzie do Ferrari?

Włoska ekipa ma oferować Brytyjczykowi 40 milionów funtów.
23.05.2322:09
Łukasz Godula
1485wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari rzekomo przygotowuje się do zatrudnienia Lewisa Hamiltona od 2024 roku, a w grę ma wchodzić gigantyczne wynagrodzenie dla Brytyjczyka. W kontakcie w kierowcą Mercedesa ma być prezes firmy, John Elkann.

Dla Hamiltona w tym roku wygasa kontrakt z Mercedesem, z którym wygrał sześć tytułów mistrza świata od czasu gdy dołączył do ekipy w 2013 roku.

Jednak sezon 2023 to drugi z rzędu rok, gdy Mercedes nie posiada samochodu zdolnego do walki o mistrzostwo. Hamilton publicznie przyznał, że jest dalej zaangażowany w projekt zespołu, jednak nie podpisał jeszcze kontraktu.

Obecnie Anglik posiada siedem tytułów mistrzowskich i jest skupiony na wygraniu jeszcze jednego, co da mu przewagę nad Michaelem Schumacherem.

Obecnie w padoku pojawiły się plotki, czy ten tytuł zdobędzie w zespole gdzie Schumacher stał się legendą? Jak donosi Mail Sport, Ferrari przygotowuje dla Hamiltona ofertę w postaci 40 milionów funtów, by skusić go do przejścia do Maranello. Procesowi przejęcia kierowcy ma przewodzić sam Elkann, prezes Ferrari.

Plotki mówią, że jeśli Hamilton zdecyduje się podpisać kontrakt, to Ferrari obsadzi go u boku Charlesa Leclerca, co zmusi do szukania nowej posady Carlosa Sainza. Hiszpan był ostatnio łączony z projektem Audi.

Inną opcją ma być wymiana Leclerca za Hamiltona w Mercedesie, jednak mówi się, że ekipa z Brackley ma być gotowa na wyrównanie oferty finansowej Ferrari, byle tylko zatrzymać Hamiltona u siebie.