Rob Marshall zostanie nowym dyrektorem technicznym McLarena

Team z Woking pozyskał cenionego specjalistę związanego od 2006 roku z Red Bullem.
31.05.2311:38
Nataniel Piórkowski
1135wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rob Marshall ustąpił ze stanowiska dyrektora do spraw inżynierii Red Bulla, by przed sezonem 2024 dołączyć do McLarena w roli dyrektora technicznego.

Marshall był jednym z kluczowych pracowników teamu z Milton Keynes. W 2006 roku objął funkcję głównego projektanta, by dziesięć lat później awansować na jeszcze wyższe stanowisko w departamencie technicznym.

Brytyjczyk został skuszony ofertą McLarena, który poszukiwał następcy Jamesa Keya. Inżynier pożegnał się ze stanowiskiem po nieudanym starcie sezonu 2023.

Wiadomo już, że Marshall będzie współpracował w stajni z Woking z Peterem Prodromou i Davidem Sanchezem, odpowiadając bezpośrednio przed szefem zespołu - Andreą Stellą.

Stella komentuje: Bardzo cieszę się z tego, że Rob dołączy do McLarena. Z 25 letnim stażem pracy w sportach motorowych, Rob wniesie do naszego zespołu bogactwo wiedzy i doświadczenia, podbite jeszcze wieloletnią współpracą i sukcesami osiągniętymi z Red Bullem.

Nominacja Roba jest jednym z fundamentalnych kroków i naturalnym elementem w procesie zapewnienia naszej ekipie powrotu na zwycięską ścieżkę.

Jesteśmy stajnią z ambicjami walki o mistrzostwo świata, ale musimy przyznać, że w ciągu kilku ostatnich sezonów nie wykazaliśmy stałego trendu wzrostowego z punktu widzenia konkurencyjności na torze.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowaliśmy nad tym, by to zmienić. Zdecydowaliśmy się na przyjęcie kompleksowego podejścia, opierającego się na wzmocnieniu ekipy poprzez ludzi i wiedzę, realizując dodatkowo projekty modernizacyjne w zakresie narzędzi technologicznych i infrastruktury, które wkrótce zostaną oddane do użytku.