Bottas: Perez stracił pewność siebie przy Verstappenie

"Nie możesz podchodzić do weekendu myśląc, że zwycięstwo będzie niemożliwe".
22.12.2310:22
Mateusz Szymkiewicz
1204wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas uważa, że nieudany sezon 2023 w wykonaniu Sergio Pereza jest konsekwencją braku pewności siebie.

Meksykanin dysponując najlepszym bolidem w stawce przez większość mistrzostw nie był w stanie nawiązać do poziomu Maksa Verstappena, który odniósł aż dziewiętnaście zwycięstw przy dwóch Pereza. Ponadto kierowca z Guadalajary popełniał mnóstwo błędów, które na pewnym etapie postawiły znak zapytania nad jego dalszą przyszłością w Red Bullu.

Finalnie Perez pozostanie już na czwarty sezon w stajni z Milton Keynes, jednakże uważa się, iż przy nieudanym starcie nowej kampanii jego kokpit będzie mógł przejąć Daniel Ricciardo z AlphaTauri. Zdaniem Valtteriego Bottasa z Alfy Romeo, kluczowe dla Meksykanina będzie nastawienie, z którym podejdzie do kolejnej potyczki z zespołowym partnerem.

Nie możesz podchodzić do weekendu myśląc, że zwycięstwo będzie niemożliwe - powiedział Bottas w rozmowie z Motorsport-magazin.com. Już na tym etapie stajesz się przegranym. To jest sport i zawsze powinieneś być pewien swoich możliwości. Jeżeli nie masz odpowiedniej pewności siebie, wpadasz w bardzo negatywną spiralę. Obserwując przez co przechodzi Checo, to zdecydowanie dochodzę do wniosku, że stracił pewność. Widać to po osiąganych przez niego wynikach.

Szef Red Bulla - Christian Horner, dodał, że Perez w sezonie 2024 będzie musiał udowodnić, iż zasługuje na dalsze starty u boku Verstappena. Checo może jedynie stracić. Będzie naszym kierowcą w 2024 roku i jeżeli wykona dobrą robotę, to nie widzę powodów, by nie zatrzymać go na sezon 2025. Mimo to będziemy oceniać go na podstawie przebiegu większego fragmentu mistrzostw. Posiadamy pewne opcje. Poza tym osoby spoza naszego obozu deklarują zainteresowanie, więc tak długo jak jesteś konkurencyjny, masz luksus w postaci dostępnego czasu.