Haas przedstawił model VF-24

Zespól zdecydował się na cyfrową formę prezentacji.
02.02.2416:00
Nataniel Piórkowski
2989wyświetlenia


Haas jako pierwszy zaprezentował bolid na sezon 2024.

Zespół zdecydował się na cyfrową formę prezentacji. Na grafikach opublikowanych w mediach społecznościowych możemy ujrzeć najnowszą konstrukcję w zbliżonym malowaniu do tego, jakie zastosowano w ubiegłorocznej kampanii.

Prezes i właściciel teamu - Gene Haas, powiedział: Nie mogę się już doczekać, by ujrzeć, jak VF-24 jeździ po torze i bierze udział w wyścigach. Wiem, że podobne emocje towarzyszą naszym partnerom i oczywiście całemu zespołowi.

Wiemy także, że Nico Hulkenberg i Kevin Magnussen tworzą świetny duet kierowców a ich doświadczenie okaże się bezcenne, gdy przez cały rok będziemy prowadzić nasz program rozwojowy.

Wykorzystaliśmy zimowy okres, aby wdrożyć procesy, które będą lepsze od tych, stosowanych w przeszłości. Nadrzędnym celem jest poprawa osiągów. Wkrótce zobaczymy, jak poradzimy sobie na torze.

Szef stajni - Ayao Komatsu, zaznaczył: Jesteśmy realistami pod względem oczekiwań związanych ze startem sezonu z bolidem VF-24, ale to wciąż ekscytujący moment. W końcu prezentujemy światu nasz nowy bolid.

Przed nami dużo pracy. Chcemy poczynić postępy i poprawić nasze osiągi, ale wiemy, że wszyscy w naszej ekipie są bardzo zmotywowani i chętni do kontynuowania pracy nad modelem VF-24.

Wiem, że będziemy maksymalnie wykorzystywać czas dostępny w Bahrajnie, zajmując się wszystkimi różnymi kwestiami, przez które po prostu trzeba przejść. Podsumowując, nie możemy się już doczekać startu prac i rozpoczęcia nowego sezonu.

Shakedown bolidu VF-24 jest zaplanowany na 11 lutego. Sesja odbędzie się na torze Silverstone.