Bearman zastąpi Sainza w Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Kierowca Ferrari jest zmuszony przejść operację wyrostka robaczkowego.
08.03.2412:28
Mateusz Szymkiewicz
3315wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Ferrari ogłosił udział Olivera Bearmana w pozostałej części Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk zaliczy debiut w Formule 1 zastępując Carlosa Sainza, który został skierowany na operację wyrostka robaczkowego.

Hiszpan skarżył się na słabe samopoczucie podczas czwartkowych treningów. Dodatkowe badania przeprowadzone w piątek potwierdziły, że dwukrotny zwycięzca Grand Prix boryka się z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Sainz został już skierowany do szpitala, gdzie czeka go operacja.

Ferrari potwierdziło, że od trzeciego treningu do Grand Prix Arabii Saudyjskiej do kokpitu SF-24 wsiądzie junior oraz zawodnik rezerwowy - Oliver Bearman. Brytyjczyk na co dzień startuje w Formule 2 i do głównego wyścigu w Dżuddzie miał wystartować z pole position. Mimo to Bearman ominie zmagania w juniorskiej serii na rzecz Formuły 1, zaliczając swój debiut.

Doświadczenie 18-latka w F1 ogranicza się do udziału w sesjach testowych z Ferrari oraz klienckim Haasem, który przed rokiem udostępnił mu również swój bolid w dwóch piątkowych treningach.

U Carlosa Sainza zdiagnozowano zapalenie wyrostka robaczkowego i konieczna będzie operacja. Od trzeciego treningu i do końca weekendu zastąpi go kierowca rezerwowy Oliver Bearman. W związku z tym Oliver nie będzie już brał udziału w rundzie mistrzostw Formuły 2. Rodzina Ferrari życzy Carlosowi szybkiego powrotu do zdrowia - brzmi komunikat Scuderii.