Kierowcy Mercedesa zadowoleni z tempa bolidu na Suzuce

Hamilton chwali pracowitość zespołu, Russell potwierdza poprawę balansu
05.04.2413:25
Jakub Ziółkowski
412wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton i George Russell z Mercedesa są zadowoleni z tempa bolidu podczas sesji treningowych przed Grand Prix Japonii. Duet, który zakończył poranną sesję treningową na odpowiednio czwartym i piątym miejscu, wyraził satysfakcję z wydajności modelu Mercedes W15 na torze Suzuka.

Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton określił dzień jako najlepszą sesję, jaką mieliśmy w tym roku i chwalił prowadzenie samochodu, który w tym roku tak dobrze się jeszcze nie prowadził.

Wydaje się, że problemy z prędkością maksymalną i zarządzaniem temperaturą opon, bolid W15 pokazuje oznaki poprawy. Sam Hamilton przypisał postęp pracy wykonanej przez zespół w ciągu ostatniego tygodnia.

Pomimo problemów na początku sezonu, Hamilton wyraził pewność co do obecnego ustawienia samochodu, podkreślając znaczenie utrzymania stabilności: Wygląda na to, że trafiliśmy z ustawieniem bolidu. Myślę, że mamy lepszą bazę do rozwoju bolidu. O ile nie wprowadzimy zbyt wielu zmian i nie zepsujemy tego, myślę, że utrzymamy tempo z treningów - powiedział siedmiokrotny mistrz świata.

Pozytywna ocena Hamiltona znalazła odbicie w wypowiedzi jego kolegi z zespołu, George'a Russella, który zauważył, że bolid przewyższył oczekiwania podczas pierwszej sesji treningowej: Samochód był naprawdę przyjemny w prowadzeniu. Lewis i ja byliśmy naprawdę zadowoleni z balansu - stwierdził Russell. Kierowca z King's Lynn podkreślił również nadchodzące wyzwania w kwalifikacjach, spowodowane wysokim zużyciem opon C3: To będzie trudna sesja, ponieważ na tym torze miękkie opony będą nadawały się tylko na jedno szybkie okrążenie - powiedział Brytyjczyk

Znany z wymagającego charakteru toru Suzuka sprawia, że zarówno Hamilton, jak i Russell podkreślają konieczność precyzji i pewności siebie podczas kwalifikacji. Musisz radzić sobie każdej okazji, jeśli chcesz mieć nadzieję na dostanie się do Q3 na dwóch zestawach nowych opon - dodał Russell.

Mercedes dąży do wykorzystania nowych poprawek w wydajności, a zespół wygląda na konkurencyjny na torze Suzuka. Optymizm w obozie Mercedes jest wyczuwalny, a Hamilton i Russell są gotowi stawić czoła wyzwaniom na jednym z najbardziej kultowych torów Formuły 1.