Autosport: Enrico Cardile może przejść z Ferrari do Astona Martina

Stajnia z Silverstone chce wykorzystać fakt, iż Scuderia walczy o angaż Adriana Newey'a.
01.06.2410:21
Mateusz Szymkiewicz
689wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że aktualny dyrektor techniczny Ferrari - Enrico Cardile, otrzymał propozycję przejścia do Astona Martina.

Stajnia z Silverstone kontynuuje starania o dołączenie do ścisłej czołówki, budując mocne struktury w fabryce. Aktualnie na czele pionu technicznego stoi Dan Fallows, natomiast w ostatnich tygodniach ofertę pracy dla Astona miał otrzymać Adrian Newey, który na początku maja zakomunikował odejście z Red Bulla.

Według najnowszych ustaleń Autosportu, ofertę pracy w brytyjskim zespole miał teraz otrzymać dyrektor techniczny Ferrari - Enrico Cardile. Włoch, który dołączył do Scuderii w sezonie 2016 po latach pracy w dziale samochodów GT, początkowo był głównym aerodynamikiem zespołu, by od 2020 roku stanąć na czele zespołu projektantów.

Aktualnie Cardile odpowiada za stopniową odbudowę zwycięskiej formy Ferrari, umożliwiając Charlesowi Leclercowi oraz Carlosowi Sainzowi zwycięstwa w sezonie 2024. Mimo to stajnia z Maranello ma pracować nad pozyskaniem Adriana Newey'a, który mógłby mieć bardzo duży wkład w samochód na 2026 rok oparty o kolejny zestaw regulacji.

W sytuacji, w której brytyjski inżynier otrzyma rolę w pionie technicznym Ferrari, aktualna pozycja Enrico Cardile mogłaby zostać zmarginalizowana. Według Autosportu, potencjalnie niejasny status dyrektora technicznego Ferrari chciałby wykorzystać Lawrence Stroll, oferując mu pracę w Astonie Martinie.

Szef Ferrari - Frederic Vasseur, pytany w Monako o rozmowy z Adrianem Newey'em, odpowiedział: Dyskutuję z każdą obecną osobą w padoku, ponieważ tego wymaga dobre wychowanie! Na ten moment nie chcę udzielać żadnych komentarzy, ponieważ każde słowo mogłoby zostać zinterpretowane w dowolny sposób. Najważniejsza jest stabilizacja w zespole. Jak już mówiłem, robimy dobrą robotę. Idziemy w odpowiednim kierunku. Ważniejsza jest struktura niż indywidualności. Jestem naprawdę zadowolony z efektów naszych wysiłków.