Sainz "nie jest jeszcze gotowy" na podjęcie decyzji ws. przyszłości w F1

Kierowca Ferrari przyznaje, że cieszy się z zainteresowania ze strony Williamsa.
09.06.2417:40
Maciej Wróbel
548wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz przyznaje, że cieszy go zainteresowanie ze strony Williamsa, lecz jednocześnie dodaje, że wciąż nie jest gotowy na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości w F1.

Odchodzący z końcem tego sezonu z Ferrari Hiszpan wciąż nie ma zagwarantowanej umowy na starty w sezonie 2025. Uważa się, że po przedłużeniu umowy z Perezem przez Red Bulla oraz fiasku w negocjacjach z Mercedesem najbardziej realnymi opcjami dla Sainza pozostają Williams i Sauber.

Oferta od Saubera ma leżeć na stole już od wielu tygodni, jednak ostatnie doniesienia sugerują, że Hiszpanowi znacznie bliżej jest teraz do Williamsa. Również James Vowles nie ukrywał, że próbował przekonać kierowcę Ferrari do dołączenia do jego ekipy. Sam kierowca przyznał jednak, że choć cieszą go słowa szefa stajni z Grove, to sam wciąż nie zamierza się spieszyć z ostateczną decyzją.

Doceniam zainteresowanie ze strony Jamesa i miłe słowa, jakie zawsze do mnie kierował - powiedział Sainz. Tak samo mogę się wypowiedzieć także o nim i jego zespole. Fakty są jednak takie, że jeszcze nie podjąłem decyzji odnośnie tego, gdzie będę się ścigał w przyszłym roku, ponieważ - jak mówiłem wcześniej na konferencji - jestem za bardzo skoncentrowany na czymś innym.

W tej chwili pozostaję skupiony na każdym kolejnym weekendzie wyścigowym. Jeden po drugim. Walczę o podia, albo i zwycięstwa, więc nie jest łatwo myśleć o przyszłości, gdy stale masz przed sobą tyle istotnych weekendów.

Będę potrzebował trochę czasu, aby usiąść z moimi menedżerami, odbyć rozmowę, także z samym sobą i dopiero wtedy zadecyduję, dokąd pójdę. W tej chwili jednak nic nie zostało postanowione.

Sainz uniknął również jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy wolałby poczekać z decyzją do letniej przerwy, czy też podpisać umowę z nowym zespołem już wcześniej. Nie wiem. Nie wiem, czy będę jeszcze czekał, czy decyzja zostanie podjęta wcześniej. Naprawdę w tej chwili nie wiem.