Komatsu: Nie obawiam się zespołowych pojedynków Ocona i Bearmana

Szef Haasa deklaruje, że już na samym początku nakreśli zasady rywalizacji.
03.02.2509:45
Mateusz Szymkiewicz
136wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Ayao Komatsu, deklaruje, że nie obawia się wewnętrznej rywalizacji Estebana Ocona z Oliverem Bearmanem.

Stajnia z Kannapolis postawiła w tym roku na zupełnie nowy duet, który utworzą wieloletni zawodnik Alpine oraz junior Ferrari. W przypadku Ocona wiele wątpliwości budzą jego incydenty z zespołowymi partnerami. Kierowca w przeszłości wielokrotnie ścierał się z Sergio Perezem, Fernando Alonso czy Pierre'em Gasly'm.

Mimo to szef Haasa zapowiada, iż przed startem tegorocznych mistrzostw Ocon oraz Bearman zostaną zaznajomieni z zasadami wewnętrznych pojedynków na torze, by unikać kolizji.

Nie mam obaw. Zasady bezpośrednich pojedynków będą jasne od pierwszego dnia. Nie spodziewam się żadnych kontaktów między naszymi kierowcami czy nawet odpadnięcia z wyścigów. Spodziewam się twardej rywalizacji na torze, ale zasady będą klarowne od samego początku - powiedział Ayao Komatsu.