WSbR: Wickens zwycieżył w głównym wyścigu na Silverstone

Tymczasem w drugim wyścigu FR2.0 Eurocup Kuba Giermaziak zajął ponownie 25 miejsce
09.06.0812:53
Mariusz Karolak
2928wyświetlenia

Robert Wickens (Carlin Motorsport) wygrał główny wyścig World Series by Renault na torze Silverstone, mijając linię mety tuż przed Giedo van der Garde (P1 Motorsport). Tymczasem w drugim wyścigu Formuły Renault 2.0 Eurocup na tym torze Kuba Giermaziak zajął ponownie 25 miejsce. Zwyciężył Daniel Ricciardo po zaciętej walce z Valtterim Bottasem.

Wickens startował z pierwszego pola, jednak w pierwszym zakręcie był dopiero trzeci - za van der Garde i Salvadorem Duranem (Interwetten.com). Jednakże dzięki dobrej jeździe i taktyce udało mu się wygrać. W kluczowym momencie pozostał na torze nieco dłużej, niż jadąca przed nim dwójka. Zjechał na obowiązkowy postój 5 okrążeń później, a z boksu wyjechał już jako pierwszy. W tym czasie van der Garde i Duran zmagali się na torze z maruderami.

Na torze nikt nie pokazywał niebieskich flag maruderom i przypuszczam, że właśnie to kosztowało mnie zwycięstwo. - żalił się van der Garde. Przez trzy okrążenia jechałem za Pablo Sanchezem, tracąc dwie sekundy na okrążeniu, a po wyjeździe z boksu miałem przed sobą kolejny samochód, który mnie wstrzymywał i to kosztowało mnie kolejne kilka sekund. Holender, choć rozczarowany i niezadowolony, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw, mając 84 punkty. Drugi w tabeli jest Duran, który ma 40 punktów.

Warto też wspomnieć o dobrym występie Estebana Guerrieri (Ultimate Signature), który został promowany właśnie przez ten zespół z Brytyjskiej F3. Kierowca ten finiszował przed swoim bardziej doświadczonym partnerem zespołowym Fabio Carbone tuż za podium - na czwartej pozycji. W sobotnim sprincie WSbR zwyciężył tymczasem Duran przed Marcosem Martinezem (Pons Racing) i Alvaro Barbą (Prema Powerteam).