W pierwszych zawodach wygrał Roy Nissany, a w drugich Jegor Orudżew
02.10.1620:44
Łukasz Godula
4822wyświetlenia

Roy Nissany zdominował pierwszy wyścig

Roy Nissany zwyciężył w dominującym stylu podczas pierwszego wyścigu tego weekendu Formuły v8 3.5 na torze Monza. Izraelczyk finiszował ponad 12 sekund przed Louisem Deletrazem.

Tylko chwilowo sobotni wygrany był zagrożony, gdy Pietro Fittipaldi wyprzedził go na starcie na dojeździe do szykany Rettifilo. Jednakże Fittipaldi mocno zablokował koła na dojeździe do zakrętu przez co musiał pojechać poboczem, a dołączając do walki uderzył w styropianowy baner.

Matthieu Vaxiviere startował z siódmej pozycji, jednak dzięki temu, że świetnie ruszył z miejsca, wskoczył na drugą lokatę po pierwszym okrążeniu. Bolid Vaxiviere'a nie był jednak w idealnym stanie po kolizji z kwalifikacji, co pozwoliło Nissany'emu na odjechanie w początkowej fazie wyścigu.

Bliska walka trzech bolidów o drugie miejsce zelżała po tym jak Deletraz wskoczył na tą lokatę, dokonując manewru w pierwszej szykanie na piątym kółku. Po spadku Vaxiviere'a na trzecie miejsce, naciskał go Aurelien Panis, jednak kierowca ekipy Arden musiał odpuścić, gdy zbliżył się do niego Rene Binder.

Ich walka o czwarte miejsce była ozdobą drugiej części wyścigu. Binder pokonał rywala na sześć okrążeń przed metą, ale nie na długo, gdyż Panis zrewanżował mu się w pierwszym zakręcie. Yu Kanamaru finiszował szósty, podczas gdy Beistke Visser jechaa tuż za nim, gdy rozbiła się na wyjściu z szykany Ascari.

Inni również nie ustrzegli się dramatów, włączając w to Orudżewa, który finiszował siódmy, pomimo wycieczki w żwir w drugim Lesmo na pierwszym okrążeniu. Lider mistrzostw, Tom Dillmann zakończył sobotnie popołudnie na ostatnim miejscu, po konieczności zjechania do boksów po nową oponę.

Orudżew powraca w drugim wyścigu

Jegor Orudżew powrócił do walki w drugim wyścigu i zwyciężył w niedzielnych zawodach Formuły V8 3.5, a była to jego trzecia wygrana w tym roku. Kierowca ekipy Arden wykonał świetny start i przeskoczył z piątego miejsca na prowadzenie, po czym naciskał go Rene Binder.

Austriak chciał wywalczyć swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, jednak musiał zadowolić się drugim miejscem na mecie. Tymczasem Louis Deletraz zaliczył samotny wyścig na trzecim miejscu, zmniejszając tym samym stratę do Toma Dillmanna do 11 punktów.

Dillmann szarżując jechał na czwartym miejscu, jednak jego szanse zostały pogrzebane długim postojem, przez co finiszował ósmy. Wiele incydentów przyczyniło sie do chaotycznego początku wyścigu. Deletraz był pod lupą sędziów za kolizję z Matthieu Vaxivierem w szykanie Rettiifilo. Samochód bezpieczeństwa pozostawał na torze przez sześć okrążeń.

Po całym zamieszaniu Pietro Fittipaldi awansował na czwarte miejsce po postoju, podczas gdy Yu Kanamaru finiszował piąty. Po utracie pole position ze względu na zgaszenie silnika, Roy Nissany przebijał się przez stawkę na szóste miejsce, przed Willem Bullerem.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
14Aurelien Panis (6)Dallara FR35-120
Pole position: Yu Kanamaru - 1:34,798 Najszybsze okrażenie: Roy Nissany - 1:36,256 na 13 okrążeniu