GP2: Kobayashi najszybszy na treningu w Szanghaju

Japończyk pokonał o ponad 0,4 sekundy Roldana Rodrigueza
17.10.0810:55
Marek Roczniak
1842wyświetlenia

Kamui Kobayashi (DAMS) kontynuuje swoją dominację w serii GP2. Kierowca testowy Toyoty uzyskał najlepszy czas podczas sesji treningowej przed pierwszą rundą nowego sezonu 2008/2009 azjatyckich mistrzostw w Szanghaju, pokonując o ponad 0,4 sekundy Roldan Rodriguez (Piquet GP).

W suchych i spokojnych warunkach Japończyk już na swoim trzecim okrążeniu uzyskał najlepszy czas sesji - 1:45,527, do którego później nikt nie zdołał się nawet zbliżyć. Jedynie Rodriguez zdołał także zejść poniżej granicy jednej minuty i 46 sekund, ale jego czas i tak był o blisko pół sekundy gorszy. Trzecie miejsce zajął Andreas Zuber (FMS), mając za sobą innego doświadczonego kierowcę GP2 - Javiera Villę (Super Nova).

Z debiutantów najszybszy okazał się mistrz WSbR - Giedo van der Garde (iSport), plasując się na piątej pozycji. Holender pokonał między innymi zwycięzcę kilku wyścigów GP2 - Witalija Pietrowa (Campos). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Davide Valsecchi (Durango), Sakon Yamamoto (ART), Mika Maki (Arden) i Hamad Al Fardan (iSport). Półgodzinna sesja została wstrzymana minutę przed końcem po tym, jak Nelson Philippe (ART) zatrzymał się w zakręcie nr 13 ze względu na problemy techniczne.