SEAT Leon Supercopa, Volkswagen Scirocco R-Cup, Porsche Carrera Cup, BTCC, Auto GP
24.04.1019:34
Marek Roczniak
2735wyświetlenia

Damian Sawicki wywalczył trzecią pozycję startową do pierwszego wyścigu SEAT Leon Supercopa Deutschland w sezonie 2010. Przed kierowcą reprezentującym barwy ekipy Aust znaleźli się jedynie Alexander Rambow (TAC) i Shane Williams (Burgmann).

Inny z Polaków startujących w Supercopa - Matuesz Lisowski, swoje drugie kwalifikacje w tych mistrzostwach po debiucie w ubiegłym roku ukończył na jedenastej pozycji. Sobotni wyścig na torze Hockenheimring już się zakończył, ale jego wyniki nie są jeszcze znane. Drugi wyścig zostanie rozegrany jutro.

_

W Hockenheim został dzisiaj także rozegrane kwalifikacje do pierwszego wyścigu nowej serii Volkswagen Scirocco R-Cup, w której również startuje dwóch polskich kierowców. Maciej Steinhof - podobnie jak Sawicki w Supercopa - wywalczył trzecie pole startowe, tracąc mniej niż 0,3 sekundy do zdobywcy pole position (Kris Heidorn). W czołowej dziesiątce znalazł się także Adam Gładysz, który uzyskał w kwalifikacjach siódmy czas.

Na inauguracyjną rundę organizatorzy zaprosili kilku znanych kierowców. Najszybszym z gości okazał się Martin Brundle, kwalifikując się na drugiej pozycji. Carlos Sainz był ósmy, a Frank Biela dziesiąty.
_

Pozostajemy wciąż na torze Hockenheim, gdzie sezon zainaugurowała seria Porsche Carrera Cup Deutschland. Startujący w niej zespół Lukas Motorsport może mieć mieszane uczucia po rozegranej dzisiaj sesji kwalifikacyjnej. Reprezentujący barwy VERVA Racing Team w Porsche Supercup - Robert Lukas zajął 8. miejsce, tracąc niemal równo sekundę do zdobywcy pole position, którym został Nick Tandy.

Brytyjczyk, który ma za sobą udany weekend w Supercupie w Bahrajnie, kontynuuje dobrą formę i pokonał o niemal 0.1 sekundy Nicolasa Armindo i Christiana Engelharta. Drugi z Polaków - Stefan Biliński uzyskał niestety zdecydowanie najsłabszy czas sesji, tracąc niemal 3.5 sekundy do Tandy'ego i blisko sekundę do poprzedzającego do zawodnika.
_

Z kolei w Wielkiej Brytanii na torze Rockingham rozegrane zostały kwalifikacje British Touring Car Championship. Pole position wywalczył Tom Chilton, prowadząc Forda Focusa ST zasilanego LPG, co jest pierwszym takim osiągnięciem w BTCC.

Brytyjczyk pokonał Matta Neala (Honda Civic) o blisko 0,3 sekundy, a tymczasem na trzeciej pozycji zakwalifikował się spisujący się rewelacyjnie debiutant Alex MacDowall (Chevrolet Cruze), dla którego jest to zaledwie drugi weekend wyścigowy w BTCC. Wraz z nim z drugiego rzędu do pierwszego z trzech niedzielnych wyścigów wystartuje Tom Onslow-Cole (Ford Focus ST). Pierwszą piątkę zamknął Jason Plato (Chevrolet Cruze).

•  Wyniki kwalifikacji BTCC na torze Rockingham
_

Na koniec informacja o pierwszych w historii kwalifikacjach serii Auto GP, które zostały rozegrane dzisiaj na czeskim torze w Brnie. Polle position zdobył Jonny Reid (Super Nova), uzyskując lepszy o blisko 0,2 sekundy czas od Fabio Onidiego (Lazarus). W drugim rzędzie zakwalifikowali się Edoardo Piscopo (DAMS) i Adrian Zaugg (Trident).

Stawka na pierwszy weekend wyścigowy serii obejmuje w sumie 16 kierowców. W ekipie Charouz-Gravity Racing kontuzjowaną Natachę Gachnang zastąpił Tomas Kostka (P16), do składu DAMS dołączył Władimir Arabadżijew (P6), a jedynym reprezentantem Durango jest były kierowca GP2 - Carlos Iaconelli (P11). Obydwa wyścigi zostaną rozegrane jutro.