Adrian Zaugg kierowcą Trident w GP2

"Jestem niezwykle zmotywowany i zamierzam ciężko pracować"
05.05.1012:38
Mariusz Karolak
1786wyświetlenia

Trident Racing zdecydowało, że w tym roku jego reprezentantami w GP2 Series będą Johnny Cecotto Jr i Adrian Zaugg. Ten pierwszy był już wcześniej potwierdzony, zaś informacja o zakontraktowaniu Zaugga pojawiła się wczoraj.

Pochodzący z Republiki Południowej Afryki kierowca startował już z Trident w GP2 Asia Series wcześniej w tym roku i wtedy także jego partnerem zespołowym był Cecotto. Zaugg będzie też startował w Auto GP z Trident.

Adrian Zaugg: Kiedy dostałem szansę powrotu do GP2 Asia Series w Bahrajnie wiedziałem już, że stoi przede mną spora szansa, ale nigdy sobie nie wyobrażałem, że będę miał okazję jeździć pełen sezon w GP2 Main Series. Spodziewałem się, że znajdę się w nieco mniej prestiżowych mistrzostwach, a teraz jestem dokładnie tam, gdzie chciałem być. Pragnę podziękować dwóm kolumbijskim firmom, które zdecydowały się wspierać moją karierę, a także Trident Racing za pomoc w negocjacjach. Bez nich na pewno nie byłbym w stanie tego zrobić.

Jestem niezwykle zmotywowany i zamierzam ciężko pracować, bo wiem dobrze, że nadchodzące mistrzostwa będą bardzo trudne. Jestem jednak przekonany, że z każdym wyścigiem będziemy dokonywali postępu. Wkrótce chciałbym walczyć o miejsca na podium i zdaję sobie sprawę, że ten zespół ma duży potencjał, który dotychczas objawiał się dosyć rzadko. Każdy z członków Trident chce, by był to czołowy zespół. Wkrótce wylatuję do Barcelony i jestem gotowy na długi, ciężki, lecz fascynujący sezon wyścigowy.

Maurizio Salvadori, właściciel zespołu Trident Racing: Jesteśmy zadowoleni, że w końcu udało nam się po długich rozmowach sfinalizować kontrakt. Teraz możemy liczyć na wsparcie tak wspaniałego kierowcy, jak Adrian Zaugg. Po tym, jak jakiś czas temu ogłosiliśmy Johnny'ego Cecotto Jr, teraz kolejny wysoko notowany młody talent wzmocni naszą ekipę w tym sezonie. Na chwilę obecną dosyć ciężko jest określić nasze główne cele na ten sezon, ale cały zespół jest naprawdę bardzo zmotywowany. Chociaż w tym momencie cieszymy się z pozyskania Adriana, to jesteśmy też bardzo zadowoleni, że sukcesem zakończyły się nasze negocjacje z dwoma firmami z Kolumbii, które będą nas teraz wspierały. Ich pomoc była nieodzowna, by znaleźć fundusze na starty Adriana w tym roku. Mamy też nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca zostanie poszerzona.

^lista startowa,5,2010
Źródło: GP2Series.com