Podsumowanie ostatnich testów zespołu Ferrari w tym sezonie

18.10.0400:00
Marek Roczniak
937wyświetlenia
KierowcaKonstruktorOp.Czas okr.Okr.
Czasy uzyskane w czwartek na torze Fiorano
Luca BadoerFerraribri0:58.84583
1Andrea BertoliniFerraribri0:59.40838
Czasy uzyskane w piątek na torze Vallelunga
Luca BadoerFerraribri0:56.335135
Czasy uzyskane w sobotę na torze Fiorano
Luca BadoerFerraribri1:04.8138
Zespół Ferrari pod koniec zeszłego tygodnia zaliczył ostatnie testy w tym sezonie. Ich celem były zarówno przygotowania do kończącej sezon 2004 Grand Prix Brazylii, jak i całego przyszłego sezonu, w którym niemal na pewno nastąpią zmiany w przepisach, dotyczące między innymi aerodynamiki bolidów.
W czwartek na prywatnym torze włoskiej stajni w Fiorano Luca Badoer i Andrea Bertolini przejechali łącznie 131 okrążeń, przeprowadzając testy opon Bridgestone i aerodynamiki bolidu F2004.

Następnego dnia Badoer przeniósł się na położny na północy Rzymu tor Vallelunga. Była to pierwsza wizyta zespołu Ferrari na tym obiekcie, który ze względu na swoje położenie w trakcie zimowej przerwy może oferować lepsze warunki pogodowe niż używane dotąd tory Fiorano i Mugello. Program dnia obejmował znalezienie optymalnych ustawień bolidu F2004 i dobranie najbardziej pasujących do tego toru opon. Po przejechaniu 135 okrążeń kierowca testowy włoskiej stajni stwierdził, że jest to całkiem przyjemny i zarazem wymagający tor, trochę przypominający Monte Carlo.

W sobotę Badoer powrócił na tor Fiorano, gdzie dokonał ostatniego sprawdzenia kilku rozwiązań elektronicznych, które zostaną użyte w najbliższym wyścigu. Tym samym ekipa Ferrari zakończyła testy w tym sezonie - najbliższe odbędą się dopiero pod koniec listopada, czyli po miesięcznym zakazie testów.

Źródło: Ferrari.com, F1Racing.net