Polacy w Lausitz i Zandvoort - podsumowanie soboty

Damian Sawicki i Maciek Steinhof zwyciężyli w dzisiejszych wyścigach Supercopa i Scirocco R-Cup
05.06.1018:55
Marek Roczniak
1988wyświetlenia
Podsumowanie dzisiejszych zmagań polskich kierowców na torach w Lausitz i Zandvoort rozpoczynamy od informacji o zwycięstwie Damiana Sawickiego w sobotnim wyścigu niemieckich mistrzostw SEAT Leon Supercopa. Polak wystartował z drugiej pozycji, ale szybko znalazł się na prowadzeniu i kontrolował przebieg wyścigu do samej mety, pokonując zdobywcę pole position - Thomasa Marschalla o dwie sekundy. Podium uzupełnił Shane Williams. Mateusz Lisowski wystartował z dwunastej pozycji, ale musiał wycofać się z wyścigu po trzech okrążeniach z powodu problemów z samochodem. Więcej szczęścia miał drugi kierowca SEAT Sport Polska - Patryk Pachura, który po starcie z siedemnastej pozycji na mecie był dziesiąty.
_
Kierowca z Polski stanął dzisiaj także na najwyższym stopniu podium po wyścigu Volkswagen Scirocco R-Cup, zatem Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dzisiaj dwa razy na torze EuroSpeedway Lausitz. Maciek Steinhof po zdobyciu pole position był także niepokonany w wyścigu, przekraczając linię mety z 0,132 sekundy przewagi nad Krisem Heidornem. Po dzisiejszym wyścigu przewaga Maćka nad drugim w mistrzostwach Heidornem wzrosła do 12 punktów. Drugi z Polaków startujący w Scirocco R-Cup - Adam Gładysz po starcie z 15 pozycji wyścig ukończył w czołowej dziesiątce i obecnie jest piąty w klasyfikacji generalnej.

Rezultat wyścigu Scirocco R-Cup
_
Ponadto w Lausitz rozegrane zostały dzisiaj kwalifikacje do trzeciej rundy Porsche Carrera Cup w tym sezonie. Pole position zdobył Nicolas Armindo, przełamując dotychczasową dominację Nicka Tandy'ego. Szybszy od Brytyjczyka okazał się także Robert Renauer, któremu do pokonania Armindo zabrakło zaledwie 0,026 sekundy. Z dwój Polaków najlepiej ponownie spisał się Robert Lukas, notując swój najlepszy wynik w kwalifikacjach Carrera Cup - siódme miejsce (mniej niż sekunda straty do PP). Drugi kierowca zespołu Förch - Stefan Biliński zakwalifikował się na 21 pozycji. Wyścig zostanie rozegrany jutro o godzinie 11:20, tuż po drugim biegu Supercopy.

Wyniki kwalifikacji Carrera Cup
_
Na koniec informacja o dzisiejszym starcie Jakuba Śmiechowskiego w Formule Renault 2.0 Northern European Cup, stanowiącej serię wspierającą dla prestiżowej imprezy RTL GP Masters of Formula 3 na torze Zandvoort. Polak startujący w zespole Kochanski Motorsport zakwalifikował się na dziesiątej pozycji i choć na starcie spadł na jedenaste miejsce, to jednak po siedmiu okrążeniach był już siódmy, dowożąc tę pozycję już do mety 15-okrążeniowego wyścigu. Dwa czołowe miejsca zajęli lokalni kierowcy - Jeroen Mull i Liroy Stuart.