Vanthoor najszybszy podczas testów F3 na Hockenheim

Giermaziak uplasował się odpowiednio na 13 i 15 pozycji podczas dwóch godzinnych sesji
29.04.1113:35
Marek Roczniak
3601wyświetlenia

Dziś przed południem rozegrane zostały dwie godzinne sesje treningowe na torze Hockenheimring, stanowiące trening kierowców przed kwalifikacjami do wspólnej rundy F3 Euro Series i FIA Formula 3 International Trophy. Najlepszy czas jednego okrążenia w łącznej klasyfikacji obu sesji uzyskał Laurens Vanthoor (Signature).

Belg wykręcił w drugiej sesji 1:33,424, poprawiając najlepsze osiągnięcie lidera mistrzostw Daniela Juncadelli (Prema) z pierwszego testu o pół sekundy. Warto dodać, że obie sesje rozdzieliła zaledwie 5-minutowa przerwa, zatem warunki do jazdy w obydwu były podobne. Juncadella w drugiej sesji poprawił się na 1:33,676, co dało mu drugi wynik całych testów. Pierwszą trójkę zamknął Marco Wittmann (Signature).

Kuba Giermaziak (Star Racing/Motopark) w pierwszej sesji przejechał 22 okrążenia i uplasował się na 13 pozycji na 16 uczestników, mając ponad 1,5 sekundy straty do Juncadelli. W drugiej Polak zmniejszył swoją stratę do najszybszego kierowcy do 1,2 sekundy po zaliczeniu 21 kółek, ale w klasyfikacji całych testów spadł na 15. miejsce.

Z kierowców zespołu Carlin, który przybył do Hockenheim głównie z powodu tego, by dać niektórym ze swoich reprezentantów możliwość zdobycia punktów do klasyfikacji F3 International Trophy, najszybszy był Tom Dillmann, który - jak się ostatecznie okazało - nie został zgłoszony do pucharu FIA, a więc startuje gościnnie. Carlos Huertas zajął jedenaste miejsce, a Jazeman Jaafar - 14.

Kwalifikacje, które zadecydują o kolejności startowej do wyścigów nr 1 i 3 w ten weekend rozpoczną się dzisiaj o godzinie 17:05. Pomiar czasów można będzie śledzić na żywo na oficjalnej stronie f3euroseries.com/live/.