Polski bolid zajął drugie miejsce w wyścigu na torze Silverstone

Studenci Politechniki Śląskiej osiągnęli duży sukces w zawodach Greenpower Corporate Challenge
02.05.1110:13
Marek Roczniak
5256wyświetlenia

Zaprojektowany i stworzony przez studentów Politechniki Śląskiej elektryczny bolid SG 2011 zajął drugie miejsce we wczorajszym wyścigu Greenpower Corporate Challenge na torze Silverstone. Po raz kolejny polskiej ekipie przyznano nagrodę The Best Engineered Car.

Po drugim pit-stopie Silesian Greenpower wyszedł nawet na prowadzenie dzięki sprawniejszym zmianom akumulatorów, wyprzedzając Simple Truga, gdy do końca wyścigu pozostawała 1 godzina i 10 minut.

Pięćdziesiąt minut później Polacy nadal byli w posiadaniu pierwszego miejsca, jednak na ostatnich dwóch okrążeniach przegrali z zespołem Simple Trug, który w ostatnich latach plasował się w ścisłej czołówce. Niemniej radość ze zdobycia drugiego miejsce była i tak ogromna, zwłaszcza że gliwicki zespół przejechał tyle samo okrążeń co zwycięzca, natomiast trzeci zespół przejechał aż 5 okrążeń mniej.

W wyścigu, w którym nie liczyła się prędkość, lecz liczba okrążeń przejechana w czasie czterech godzin lub do momentu całkowitego rozładowania kompletu baterii, wzięły udział w sumie 34 samochody. Pierwszy bolid Politechniki Śląskiej w ubiegłorocznej edycji zawodów zajął szóste miejsce.

Źródło: sg.polsl.pl