HP kończy współpracę z zespołem Williams

"Osiągnęliśmy swoje cele i jest to dobry moment dla HP na zakończenie naszej współpracy"
14.09.0515:08
Marek Roczniak
1106wyświetlenia

Firma Hewlett-Packard (HP) ogłosiła dzisiaj zakończenie współpracy z zespołem Williams z końcem tego sezonu. Umowa sponsorska miała obowiązywać jeszcze jeden rok, a zakończenie jej już w 2005 stało się zapewne możliwe po wypłaceniu stajni z Grove stosownej rekompensaty przez HP.

"Osiągnęliśmy swoje cele i jest to dobry moment dla HP na zakończenie naszej współpracy", powiedziała w zamieszczonym na łamach International Herald Tribune oświadczeniu wiceprezydent i jednocześnie szefowa działu marketingowego HP, Cathy Lyons. "Życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej drodze w przyszłym sezonie".

W 2000 roku Williams podpisał umowę sponsorską z inną firmą komputerową, Compaq, która później połączyła się właśnie z Hewlett-Packard. Logo HP na bolidach stajni z Grove po raz pierwszy pojawiło się w połowie sezonu 2002. Serwis GrandPrix.com sugeruje, że Williams mógł już znaleźć zastępczego sponsora i dlatego zgodził się na wcześniejsze zakończenie współpracy z HP. Jeśli tak jest w istocie, wkrótce możemy spodziewać się oficjalnego oświadczenia.

Źródło: GrandPrix.com

KOMENTARZE

8
sku
15.09.2005 05:03
zeby tylko z williamsem nie bylo tak samo jak z jordanem ;/
HeinzHaraldHakkinen
14.09.2005 10:35
Frank wiele już osiągnął i jest to człowiek doświadczony.Nie sądzę, że odejście kolejnego sponsora położy cały team. Kwestia czasu. Każda z czołowych ekip miałe chude lata. Teraz przyszedł czas na Williamsa. Ale wierzę, że to minie. I za kilka lat Frank "wychoduje" kolejnego mistrza!
rafaello85
14.09.2005 07:41
Frank traci wszystko - najpierw Ralfa i Juana, pozniej dostawcęsilników, teraz sponsora. A sieć hoteli Hiltonów woli McLarena. W takiej sytuacji może powinien się zastanowić nad kasą za Buttona. Ale z drugiej strony mialby wtedy znowu ( po odejsciu Heidfelda ) chociaz jednego dobrego kierowcę.
dejacek
14.09.2005 06:32
Frank to twardziel choć inwalida i z pewnością sobie poradzi. Był czas że Williams bił wszystkich, teraz blisko do dna ale wierzę w nich. W nowym roku nowe rozdanie i nikt nie wie co będzie - śledzę testy ale tak naprawdę to trzeba poczekać na pierwszy wyścig 2006
Menuna
14.09.2005 02:33
Sadze, ze to symbolizuje jak komercyjna staje sie F1, nie ma juz miejsca dla samotnych wybitnych menadzerow, bo niestabilnosci sponsorow nie sposob ogarnac jednej osobie. Teraz liczy sie to, aby moc, tak jak renault, albo toyota, porownac swoje auto z bolidem, a Williams co, nie ma swojej marki samochodow i to chyba przesadza Jego los. Szkoda, bo to ostatni fighter tego sportu, ale "wszystko plynie"
impulse9
14.09.2005 02:21
ja mam jeszcze jedno pytanie do obeznanych z tematem : Jezeli Button bedzie w Williamsie w 2006 roku to na ile lat ?? wiadomo ze ma kontrakt z Williamsem ale nigdzie nie pisze na ile sezonow ma obowiazywac ???
RENO
14.09.2005 02:06
Ciekawe ilu jescze sposnorów straci Franek?? i Czy Alianz odejdzie bo mi sie zdjae że odejdzie razem z HP i pojdo do BMW....
impulse9
14.09.2005 01:15
oj biedny bedzie Franck - najpierw Hilton teraz HP (moim zdaniem to HP mialo "dosc" reklamy) , wyglada to wszystko na upadek na samo dno Williamsa - moze czas zmian - czas na odsuniecie Francka od wladzy ??? "Serwis GrandPrix.com sugeruje, że Williams mógł już znaleźć zastępczego sponsora i dlatego zgodził się na wcześniejsze zakończenie współpracy z HP." - rownie dobrze HP, zobaczylo w jakim kierunku zmierza Williams i postanowilo nawet kosztem zaplacenia rekompensaty - jak najszybciej od nich odejsc. HP to jednak duza firma i znana marka - jakby zaczeli sponsorowac np. BMW,Minardi czy Midland to by byly jaja.