09.01.1311:25
Mateusz Szymkiewicz
4688wyświetlenia

Ekipa MW Arden oficjalnie potwierdziła, że w ich barwach w sezonie 2013 serii GP3 zadebiutuje dwóch kierowców z programu juniorskiego Red Bulla - Daniił Kwiat oraz Carlos Sainz Jr.

Sainz Jr. spędził ubiegłoroczny sezon za kierownicą bolidu Formuły 3, kończąc zmagania w brytyjskiej F3 na szóstym miejscu, wygrywając cztery wyścigi i zdobywając ogólnie dziewięć miejsc na podium. Hiszpan startował również w Formule 3 Euroseries, gdzie ukończył mistrzostwa na dziewiątym miejscu bez żadnej wygranej.

Kwiat jest nowym mistrzem Formuły Renault 2.0 ALPS, gdzie wygrał siedem wyścigów i czterokrotnie startował z pole position. Rosjanin równocześnie startował w europejskiej edycji Formuły Renault, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza.

Aktualizacja: Ekipa potwierdziła również swojego trzeciego kierowcę, którym został Robert Visoiu. Rumuński kierowca startował w sezonie 2012 w serii GP3 dla Jenzer Motorsport i w klasyfikacji kierowców uplasował się na czternastym miejscu z dorobkiem 26 punktów.

Źródło: gp3series.com