Francuz prawie do samego końca walczył z Janem Kopeckym
18.05.1320:30
Paweł Zając
3716wyświetlenia

Bryan Bouffier wygrał Rajd Korsyki. Dla Francuza jest to pierwsze zwycięstwo w międzynarodowej imprezie od czasu zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo w 2011 roku.

Bouffier prawie do samego końca musiał walczyć z Janem Kopeckym, jednak zabójcze tempo kierowcy Peugeota przekonało Czecha, że lepiej odpuścić i utrzymać drugie miejsce.

Z resztą, nawet gdyby Kopecky zdecydował się na walkę, to nie pozwoliła by mu na to jego Skoda, która na ostatnim oesie pracowała tylko na trzech cylindrach. Trzecie miejsce przypadło Stephane Sarrazinowi, za kierownicą tego samego Mini, w którym Dani Sordo wygrał ten rajd w zeszłym roku. Kierowca na co dzień startujący w Le Mans musiał jednak zaciekle bronić się przed Craigiem Breenem, który odrabiał straty po przebitej wczoraj oponie. Ostatecznie Irlandczyk stracił tylko 3,2 sekundy do podium.

Francois Delecour utrzymał piąte miejsce z przewagą +12.6 nad Julienem Maurinem w Fordzie Fiesta S2000. Po wycofaniu się Roberta Kubicy jedynym Polakiem w rajdzie był Łukasz Kabaciński, który za kierownicą swojego Renault Clio RS wywalczył dziewiąte miejsce w klasyfikacji aut napędzanych na przednią oś.