Kopecky bez problemów dowozi zwycięstwo w Rajdzie Barum

Czech zdecydował się odpuścić ostatniego dnia zmagań
01.09.1317:42
Paweł Zając
2566wyświetlenia

Jan Kopecky w Skodzie Fabii S2000 bez problemów dowiózł do mety zwycięstwo w Rajdzie Barum Czech po wcześniejszej dominacji zdecydował się jednak odpuścić i dziś nie wygrał żadnej z prób.

Mimo to czeski zawodnik powiększył swoją przewagę, gdyż podczas ostatniego dnia zawodnicy mocno zmieniali się na kolejnych oesach.

Zwycięstwami podzielili się Roman Kresta w Fabi S2000 (4) i Pavel Valousek (2) w Fieście R5. Kreście nie pomogło to jednak w utrzymaniu podium, gdyż przebita opona zepchnęła go na piąte miejsce w Rajdzie. Dzięki temu na trzecie miejsce wskoczył Jaromir Tarabus w Skodzie, który stracił półtorej minuty do drugiego Valclava Pecha w Mini.

Warto dodać, że w Rajd Barum ukończyła jedna polska załoga - Łukasz Kabaciński i Grzegorz Dachowski w Renault Clio R3. Zajęli oni 31 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.