Kajetanowicz kończy Rajd Akropolu na trzecim miejscu

Zwycięstwo zgarnął Craig Breen za kierownicą nowego Peugeota 208 T16
30.03.1417:04
Mateusz Szymkiewicz
1403wyświetlenia

Craig Breen zwyciężył w Rajdzie Akropolu za kierownicą nowego Peugeota 208 T16. Trzecie miejsce zgarnął Kajetan Kajetanowicz za Bryanem Bouffier.

Breen prowadził w klasyfikacji generalnej przez zdecydowanie większą część rajdu. Irlandczyk w drodze po swój pierwszy tryumf w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Europy, wygrał cztery odcinki specjalne i wkroczył na metę z przewagą 8,1 sekundy nad drugim Bryanem Bouffier, jadącym w Grecji Citroenem DS3 RRC.

Trzecie miejsce w Rajdzie Akropolu, który w ubiegłym roku był rundą Mistrzostw Świata, zgarnął Kajetan Kajetanowicz. Zawodnik Lotos Rally Team wygrał jeden odcinek specjalny - Loutraki 1 i ostatecznie ukończył imprezę ze stratą 42,1 sekundy do zwycięzcy. Dla 35-latka jest to pierwsze podium w tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Europy.

Kevin Abbring, jadący drugim Peugeotem 208 T16, zmuszony był do wycofania się z dalszego udziału w Rajdzie Akropolu, ze względu na wyciek wody z silnika.