Polak znalazł się prawie dwanaście sekund za Sebastienem Ogierem
09.05.1400:13
Paweł Zając
2046wyświetlenia

Robert Kubica i Maciek Szczepaniak zajęli trzynaste miejsce podczas super oesu, który otworzył rywalizacje w Rajdzie Argentyny.

Dziś kierowcy mieli do przejechania shakedown, a także sześciokilometrową próbę w Villa Carlos Paz.

Kubica podczas testowych przejazdów był dziewiąty, nieco ponad dwie i pół sekundy za Danim Sordo w Hyundaiu i20 WRC. Trójkę uzupełnili Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala.

W trakcie pierwszego odcinka specjalnego Polak uplasował się na trzynastej pozycji, za czterema samochodami WRC2. Najszybszy był Sebastien Ogier, który pokonał o trzy sekundy Madsa Ostberga i o kolejne pół swojego kolegę zespołowego - Andreasa Mikkelsena.

Jutro na zawodników czekają cztery odcinki specjalne o łącznej długości 157 kilometrów. Start pierwszego z nich zaplanowano na 14:08 czasu polskiego. Robert wyjedzie na trasę jako jedenasty.