Haryanto poprowadzi bolid Caterhama podczas testów na Silverstone

Indonezyjczyk zasiądzie za kierownicą CT05 podczas drugiego dnia sesji
30.06.1412:03
Mateusz Szymkiewicz
883wyświetlenia

Ekipa Caterham potwierdziła, że Rio Haryanto dołączy do Willa Stevensa podczas testów na torze Silverstone.

Indonezyjczyk startuje w tym roku w GP2, gdzie reprezentuje barwy juniorskiej ekipy stajni z Leafield. Po ośmiu dotychczas rozegranych wyścigach, 21-latek zajmuje dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 26 punktów oraz jednego miejsca podium, które wywalczył podczas sprintu na torze w Monako.

Dla Haryanto nie będzie to debiut za kierownicą bolidu Formuły 1. Indonezyjczyk testował w 2010 roku bolid Virgin Racing na torze Yas Marina, natomiast w 2012 otrzymał szansę sprawdzenia samochodu zespołu Marussia właśnie na torze Silverstone. Caterham potwierdził, że Haryanto otrzyma do swojej dyspozycji drugi dzień testów.

Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu Formuły 1 i cieszę się, że zrobię to wraz z zespołem Caterham - powiedział Rio Haryanto. Po raz ostatni prowadziłem samochód F1 podczas testów młodych kierowców na torze Silverstone w 2012 roku i teraz, kiedy są nowe przepisy odnośnie jednostek napędowych, uważam, że czeka mnie inne doświadczenie. Celem jest zdobywanie wiedzy i przejeżdżanie kolejnych okrążeń.

KOMENTARZE

1
Masio
30.06.2014 10:23
Te testy najbardziej przydałyby się Robinowi Frijnsowi. Coś czuję, że niestety Holender nie zrobi kariery w F1, szkoda mi go.