Simona de Silvestro: Czuję, że to właściwy czas

Szwajcarka chciałaby wykonać kolejny krok w F1.
17.08.1410:25
jpslotus72 i Paweł Zając
885wyświetlenia

Simona de Silvestro, stowarzyszony kierowca ekipy Sauber, przyznała, że czuje się gotowa na dołączenie do stawki Formuły 1.

Szwajcarska stwierdziła, że gdyby nie była pewna, że jest w stanie walczyć w królowej sportów motorowych, to nawet by nie próbowała. Jeśli opanuję wszystko to powinno być dobrze - powiedziała de Silvestro. Czuję, że teraz jest odpowiedni moment. Nie zdecydowałabym się na ten krok, gdybym nie czuła, iż to jest właściwe lub że nie mam na to szans.

Bardzo ważne jest dla mnie ukierunkować się na ściganie, ponieważ ostatecznie to na podstawie tego ludzie będą was oceniać - obojętnie, czy jesteście dziewczyną czy chłopakiem - dodała zawodniczka znana ze startów w IndyCar.

Inżynier wyścigowy Saubera, Paul Russell, dodał, że chciałby zobaczyć ją w F1. Nie sądzę, żeby było dużo rzeczy, nad którymi musiałaby popracować w kwestii jazdy bolidem F1. Z zadowoleniem patrzyłbym, jak robi kolejny krok. Chodzi o to, żeby sprawić, by była jak najlepiej przygotowana do takiej możliwości.