Buemi: Młodzi kierowcy będą bać się bolidów na sezon 2017

Szwajcar wierzy, że dzięki zmianom w przepisach F1 powróci do swych korzeni.
16.09.1611:02
Nataniel Piórkowski
1701wyświetlenia


Były reprezentant Toro Rosso i obecny tester Red Bulla - Sebastien Buemi, przekonuje, że nowa generacja bolidów Formuły 1 będzie stanowiła spore wyzwanie dla kierowców.

Buemi miał okazję przetestować nowe ogumienie Pirelli w zmodyfikowanym bolidzie RB11. Po sesji testowej na Mugello Szwajcar nie krył, że dzięki poważnym zmianom w przepisach Formuła 1 wraca do swoich korzeni, zapewniając kierowcom dużo większe wyzwania na płaszczyźnie fizycznej.

Bolidy będą szybsze - to nie ulega żadnej wątpliwości. Będą dużo szybsze, jazda nimi będzie dużo bardziej wymagająca fizycznie. Sądzę, że wrócimy do sytuacji, w której bolidami F1 jeździ się naprawdę ciężko. Nowi kierowcy będą bali się wskoczyć za kierownicę tych samochodów - komentował.

Trudno mi powiedzieć cokolwiek w temacie widowiska. Bolidy będą szybsze w zakrętach, wolniejsze na prostych, więc trudno powiedzieć, czy będziemy oglądać więcej wyprzedzania. Na pewno jednak jazda tymi bolidami będzie dużo większym wyzwaniem, a o to przecież chodzi w Formule 1. Dla kierowców, którzy ścigają się w F1 od kilku lat wszystko będzie w porządku, ale dla nowych zawodników może to być szok. To będzie ciężkie fizyczne wyzwanie, z którym nie mieliśmy do czynienia przez trzy, może cztery ostatnie sezony - kontynuował urzędujący czempion Formuły E.

Opony prezentują się dobrze, bolidy wyglądają na szybkie. Sądzę, że będzie wspaniale: większe przeciążenia, wyższe prędkości w zakrętach - to wszystko pozytywne zmiany. Zespoły będą musiały szybko zaadaptować się do nowych realiów, co może z kolei wpłynąć na przetasowania w układzie sił.

KOMENTARZE

2
Sasilton
16.09.2016 11:42
[quote="rno2"]Oby tylko wszystko nie rozbiło się o limit paliwa na wyścig.[/quote] Samochody będą szybsze w zakrętach, do tego większy opór powietrza. W Q będą szybsze o 4s, a w wyścigu może 2 sekundy, bo będą musiały oszczędzać paliwo.
rno2
16.09.2016 10:31
Oby tylko wszystko nie rozbiło się o limit paliwa na wyścig.