Jorg Zander nowym dyrektorem technicznym Saubera

Niemiec uzupełni wakat po Marku Smithcie, który odszedł z ekipy w połowie marca
07.11.1615:16
Mateusz Szymkiewicz
634wyświetlenia


Zespół Sauber oficjalnie potwierdził, że Jorg Zander obejmie stanowisko dyrektora technicznego.

Niemiec od 2015 roku nadzorował od strony technicznej program LMP1 koncernu Audi w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Mimo to producent z Ingolstadt zdecydował się wygasić swój projekt po sezonie 2016 i w tej sytuacji ekipa Sauber podjęła się próby pozyskania Zandera, o czym mówiło się już od kilku dni.

Jak dziś ogłosiła szwajcarska ekipa, 52-latek będzie jej nowym dyrektorem technicznym, uzupełniając wakat po Marku Smithcie, który zdecydował się odejść w połowie marca tego roku. Dla Zandera jest to powrót do Formuły 1 po ponad sześcioletniej przerwie, gdyż jego ostatnim miejscem pracy w Królowej Sportów Motorowych był Brawn GP, natomiast wcześniej Niemiec współpracował z Hondą, BMW Sauber, Williamsem, Toyotą oraz British American Racing.

Nowe regulacje w Formule 1 oferują świetną szansę, by podążyć ścieżką innowacji oraz kreatywności - powiedział Jorg Zander, nowy dyrektor techniczny Saubera. Jednym z moich zadań będzie określenie stabilnej oraz efektywnej organizacji technicznej, która pozwoli na kreatywność, a także budowę i rozwój bolidów Formuły 1 przynoszących sukcesy. Oczywiście chcemy się poprawić i ustabilizować naszą pozycję w środku stawki. Ogólnie jest to dla mnie wyzwanie i czekam na nie z podekscytowaniem oraz entuzjazmem.

KOMENTARZE

1
Anderis
07.11.2016 06:13
Oby to był trafiony ruch, bo przez ostatnie lata szkoda patrzeć na Saubera. :(