Massa pozostanie w F1 na sezon 2017 jako kierowca Williamsa

Brazylijczyk zastąpi Valtteriego Bottasa, który otrzymał zgodę na przejście do Mercedesa
16.01.1715:49
Mateusz Szymkiewicz
3459wyświetlenia


Zespół Williams poinformował, że Felipe Massa zastąpi w sezonie 2017 Valtteriego Bottasa, który otrzymał zgodę na przejście do Mercedesa.

Niemiecki producent po odejściu Nico Rosberga rozpoczął gorączkowe poszukiwania nowego kierowcy. Na początku faworytem do zastąpienia Niemca był Pascal Wehrlein, lecz Mercedes ostatecznie zdecydował się umieścić go w Sauberze i rozpoczął starania o Valtteriego Bottasa, dysponującego umową na starty dla Williamsa w 2017 roku.

Decyzja stajni z Grove o zwolnieniu Fina z kontraktu była jednak uzależniona od powodzenia rozmów z Felipe Massą, który zdecydował się przerwać starty w Formule 1 po sezonie 2016. Brytyjska ekipa chciała mieć u boku Lance'a Strolla doświadczonego zawodnika i jak dziś potwierdzono, 35-latek zdecydował się odroczyć decyzję o zakończeniu kariery.

Jestem bardzo szczęśliwy mając możliwość powrotu do Williamsa - powiedział Felipe Massa. Cały czas miałem intencję, by ścigać się gdzieś w 2017 roku, lecz Williams jest bardzo bliski mojemu sercu i mam do nich wielki szacunek za wszystko co osiągnęli. Valtteri otrzymał świetną możliwość i życzę mu wszystkiego najlepszego w Mercedesie. Kiedy otrzymałem ofertę pomocy Williamsowi w sezonie 2017, poczułem, że to właściwa rzecz do zrobienia. Nie straciłem swojego entuzjazmu do wyścigów i jestem ekstremalnie zmotywowany do powrotu za kierownicę FW40.

Valtteri otrzymał unikalną szansę dołączenia do aktualnego mistrza świata wśród konstruktorów, od tamtej pory ciężko pracowaliśmy, by upewnić się, iż możemy doprowadzić do porozumienia z Mercedesem i podarować Valtteriemu tę możliwość - powiedziała Claire Williams, zastępczyni szefa stajni z Grove. Valtteri był częścią naszej rodziny od 2010 roku i od tamtej pory udowodnił swój wielki talent, zdobywając dziewięć miejsc na podium. Chciałbym podziękować mu w imieniu całego zespołu, a także życzyć mu pełnego sukcesów sezonu w Mercedesie. Felipe zawsze był kochanym członkiem rodziny Williamsa, a możliwość ponownej współpracy z nim jest czymś, czego nie potrafimy się już doczekać. Powrót Felipe zapewnia nam stabilność, doświadczenie oraz talent. On będzie naszym wielkim atutem.

KOMENTARZE

13
gnt3c
22.01.2017 09:35
[quote="cx5"]że była to szopka[/quote] a ludzie co biorą ślub i po miesiącu się rozwodzą to też jest to szopka? W danym momencie przeżywają dane zdarzenie. Za chwilę może być zupełnie inaczej. Życie. Różne sytuacje się zdarzają, których czasami nie potrafimy przewidzieć.
cx5
19.01.2017 10:21
To moja oczywiście opinia ale po tym całym pożegnaniu w Brazylii, mechanicy innych drużyn klaskający przed garażami, Massa z flagą zalany łzami, żona z dzieckiem wychodząca na przeciw, ojciec jak zawsze łzy w oczach razem z bratem Felipe - okazuje się, że była to szopka. Równie dobrze mógł się wstrzymać z decyzją i nawet jakby się nie udało znaleźć kogoś do zatrudnienia to w przyszłym roku w Brazylii zrobić pożegnanie może z angażem na jeden wyścig np. właśnie w Williamsie. Honorowo powinien sobie odpuścić.
sneer
17.01.2017 12:58
Massa miał kontrakt na Formułę E - ergo nadal chciał się ścigać i miał motywację. Jasne, do F1 już nie bardzo pasował, więc Williams chciał go zwolnić. A Nasra dopadła klątwa Pietrowa.
Kamikadze2000
17.01.2017 12:52
Bardzo cieszy mnie wiadomość o pozostaniu Felipe. Liczę, że Williams będzie w dobrej formie. Liczę na podium w Brazylii, bo tak powinien się z kibicami pożegnać. :))
macieiii
17.01.2017 01:24
Sneer jeśli to prawda to trochę mniej mi takie odchodzenie przeszkadza. Tak czy inaczej, Brazylijczyka już mamy. Cieszą się kibice. Cieszy się Massa, cieszy się Ecclestone. Płacze Nasr. Jednak na tle Ericssona niewiele pokazał, a na pewno jego awans do F1 był głównie spowodowany pieniędzmi. Średniaków jest Ci u nas dostatek. Przyszedł, teraz bardziej Manorowi przydadzą się pieniądze Gutierreza. Mogliby też pod kieorwnictwem Dennisa (powiedzmy) zatrudnić kogoś ciekawego, np. Giovinazzi. Były z miejsca kandydatemvdo Ferrari będąc już częścią F1, nie piątkowym nagumowaczem.
sneer
16.01.2017 08:20
On nie chciał zakończyć kariery. Przewidująco wiedział, że Lance go zastąpi. I z godnością odszedł. A teraz to on jest Sprite, a Williams pragnienie.
bartoszcze
16.01.2017 08:18
@Masio Czuje się jak człowiek który dostał gwiazdkę z nieba ;) Jeszcze jeden sezon na najwyższych obrotach plus solidne parę baniek na emeryturę.
Mahilda111
16.01.2017 08:04
@Masio Nikt mu nie kazał wracać do Formuły 1, to była tylko i wyłącznie jego decyzja ;)
Masio
16.01.2017 07:45
Zastanawiam się co tak na prawdę czuje w tej sytuacji Felipe. Chciał już zakończyć karierę, a tu przez zamieszanie z niespodziewanym odejściem Rosberga, musi znowu kolejny rok ścigać się, bo Mercedes nie chciał zatrudnić Wehrleina, a Williams co zrozumiałe chciał mieć przynajmniej jednego doświadczonego kierowcę w składzie.
marios76
16.01.2017 05:36
@MMMotorsport W Williamsie też czują niesmak... A gdyby zostali z dwoma debiutantami w tym sezonie, wypadli by i tak lepiej niż bez silników Mercedesa w przyszłości. To był dopiero niesmak, wybrali opcje ratunkową, a Massa zgodził się pomóc. ?.
bartoszcze
16.01.2017 03:07
@Anderis Nikt by nie zauważył komunikatu o Massie po ogłoszeniu Bottasa :)
Anderis
16.01.2017 03:05
Trochę dziwne, że Williams ogłasza Massę zanim Mercedes ogłosił Bottasa. :D
MMMotorsport
16.01.2017 02:53
Szczerze... Boję się, że Felipe będzie miał problemy z punktowaniem. No i to pożegnanie w Brazylii... Czuję pewien niesmak.