De la Rosa nie obawia się Paffetta

Według Hiszpana bardziej realnym zagrożeniem dla niego jest Lewis Hamilton
26.07.0619:20
Maciej Czapiński
879wyświetlenia

Hiszpan Pedro de la Rosa powiedział, że nie obawia się konkurencji ze strony Gary'ego Paffetta, który mógłby zastąpić go w McLarenie w końcówce sezonu. De la Rosa powrócił do ścigania się po decyzji Juana Pablo Montoi o przejściu do serii NASCAR. Pedro zdobył 2 punkty w ostatnim wyścigu we Francji.

Pomimo tego, że ma zagwarantowany tylko start w Grand Prix Niemiec, Hiszpan jest pewny utrzymania miejsca w drugim McLarenie do końca sezonu. Pewne plotki mówiły, że Paffett, który jest drugim kierowcą testowym stajni z Woking i ostatnim mistrzem DTM, ma szansę na debiut w Grand Prix.

De la Rosa jednak nie obawia się Brytyjskiego kierowcy i uważa, że lider GP2 Lewis Hamilton jest dla niego większym zagrożeniem: "Brytyjczycy zawsze próbują sprzedać swój produkt i to normalne, że chcą (by Paffett pojechał w wyścigu). Ja byłem jednak zawsze szybszy od Paffetta niezależnie od warunków i nie ma realnych podstaw, by coś takiego miało nastąpić.

Brytyjczycy mają kryzys Buttona i chcą znaleźć nową gwiazdę, jednak ja pozostaję spokojny, bo realnie to Hamilton, a nie Gary, jest największym dla mnie zagrożeniem"
.

Władze McLarena jasno dały do zrozumienia, że nie planują przyspieszać debiutu Hamiltona pomimo jego znakomitego sezonu w GP2.

KOMENTARZE

5
rafaello85
27.07.2006 10:49
Jestem przekonany, że Pedro De La Rosa będzie startował do końca sezonu. McLaren miał już kilka słabych występów, wątpię żeby ryzykował z mało doświadczonymi zawodnikami.
oligator
27.07.2006 06:30
metalpablo -> ja nie bylbym jednak na 100% pewien czy Paffet nie posciga sie choc raz...
Metalpablo
26.07.2006 08:32
McLuke-> Paffett to nie cienias,raczej musi mieć umiejętności,żeby wygrać DTM.Ale fakt na treningach mp4 -21 mu nie leży.Pedro będzie grzał 2 fotel do końca i jest dobra alternatywą na przyszły sezon,ale wierze ze Kimi zostanie:D
McLuke
26.07.2006 07:01
myśle że Pedro ma rację-Paffet to cienias i raczej tylko Hamilton może byc dla niego zagrożeniem...
dejacek
26.07.2006 06:10
no cóż, oprócz zdolności czasami liczy się także kasa lub zwyczajnie (jak mawiał Pawlak) polityka