Horner pewny pozostania Verstappena w Red Bullu na sezon 2020

Szef stajni z Milton Keynes jest także zadowolony z występu Gasly'ego w Baku.
29.04.1909:12
Nataniel Piórkowski
1191wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner jest w stu procentach przekonany, że Max Verstappen będzie ścigał się dla Red Bulla w sezonie 2020.

Holender ma ważny kontrakt ze stajnią z Milton Keynes, ale w mediach cały czas pojawiają się plotki łączące go z Mercedesem lub Ferrari. Szef Red Bull Racing jest jednak przekonany, że jego podopieczny nie będzie zabiegał o rozwiązanie umowy.

Max ma kontrakt, więc wszystko jest w porządku. Jestem na sto procent pewny, że będzie ścigał się dla nas w przyszłym roku - powiedział Brytyjczyk podczas Grand Prix Azerbejdżanu.

Horner zwrócił także uwagę na stopniowe postępy dokonywane przed Pierre'a Gasly'ego, który od tego sezonu zastąpił w RBR Daniela Ricciardo. Ten weekend nie skończył się dla niego dobrze [awaria skrzyni biegów], ale powinien być zadowolony.

W pierwszej części kwalifikacji zaprezentował dobre tempo a w wyścigu miał szansę na zdobycie szóstego miejsca, nawet pomimo tego, że startował z alei serwisowej. Gdy zestawimy jego osiągi z Leclerkiem, to momentami Pierre był od niego szybszy.

Red Bull przygotowuje pakiet poprawek konstrukcyjnych na wyścig w Barcelonie. Jak zawsze przywieziemy ze sobą do Barcelony zmodyfikowane wersje przedniego i tylnego skrzydła. To bardziej ewolucja niż rewolucja.

Po zdobyciu czwartego miejsca w Baku, Verstappen komentował: To było nasze maksimum, nie mogliśmy zrobić nic więcej. Mam nadzieję, że po wprowadzeniu poprawek będziemy lepsi od innych zespołów.