Vettel otrzymał dwa punkty karne za incydent z Hamiltonem

Niemiec ma obecnie na koncie siedem "oczek" dopisanych do superlicencji.
09.06.1922:45
Nataniel Piórkowski
2428wyświetlenia
Embed from Getty Images

Oprócz kary czasowej Sebastian Vettel otrzymał także dwa punkty karne za niebezpieczny powrót na tor w trakcie rywalizacji o Grand Prix Kanady.

Do incydentu doszło w sekwencji zakrętów numer trzy/cztery. Niemiec stracił panowanie nad kierownicą i musiał ratować się wyjazdem na trawiaste pobocze. Powracając na tor znalazł się tuż przed Lewisem Hamiltonem, który znajdując się po prawej stronie musiał zareagować, aby nie dopuścić do kontaktu.

Vettelowi wymierzono 5-sekundową karę czasową, przez którą stracił zwycięstwo w wyścigu w Montrealu. Niemiec nie zgadzał się z decyzją sędziów, krytykował ich tok rozumowania i przekonywał, że ukradli oni wyścig Ferrari.

Dodatkowo czterokrotny mistrz świata otrzymał za swój niebezpieczny manewr dwa punkty karne, które wygasną dokładnie za 12 miesięcy. Obecnie kierowca z Heppenheim ma na swoim koncie siedem karnych oczek.

W orzeczeniu sędziowie napisali: Po przejrzeniu materiałów wideo uznano, że bolidu numer 5 opuścił tor w trzecim zakręcie i powrócił na tor w czwartym zakręcie, czyniąc to w niebezpieczny sposób i zmuszając kierowcę bolidu numer 44 do wyjazdu poza tor. Kierowca bolidu 44 musiał podjąć działania, aby uniknąć kolizji.