Ocon: Mam nadzieję, że wkrótce poznam plany na sezon 2020

Francuz chce powrócić do ścigania po roku spędzonym na stanowisku rezerwowego Mercedesa.
18.06.1911:49
Nataniel Piórkowski
1575wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rezerwowy kierowca Mercedesa - Esteban Ocon ma nadzieję, że już wkrótce będzie mógł poznać swoje plany na sezon 2020.

Po ostatniej ubiegłorocznej eliminacji Francuz stracił wyścigowy fotel w Racing Point na rzecz Lance'a Strolla. Szef działu sportów motorowych Mercedesa a zarazem menedżer Ocona - Toto Wolff podkreślał, że jego podopieczny powinien powrócić do stawki F1 w 2020 roku.

W rozmowie z magazynem Autosport Ocon wyjaśniał: Naszym celem, nie tylko moim, jest to, aby jak najszybciej powrócić do bolidu. Wszystkie osoby zajmujące się moją karierą, łącznie z Toto, pracują nad tym, abym w przyszłym roku miał wyścigowy fotel. Sądzę, że właśnie ruszają w tej sprawie pierwsze rozmowy. Chciałbym znać moje plany tak wcześnie, jak tylko się da. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Mam nadzieję, że kwestia mojej przyszłości wyjaśni się już niedługo. Ufam ludziom z mojego otoczenia. Wierzę, że wykonują dobrą pracę.

Mercedes dysponował opcją wypożyczenia Ocona do Renault na sezon 2019, ale plan ten upadł wraz z zakontraktowaniem przez team z Enstone Daniela Ricciardo. Obecnie największą szansą Ocona na powrót do rywalizacji w F1 jest związanie się z jedną z klienckich ekip Mercedesa. Szefostwo Racing Point nie wyraża jednak chęci wprowadzania zmian w składzie zawodników, podczas gdy w Williamsie o posadę kierowcy wyścigowego zamierza ubiegać się obecny lider klasyfikacji generalnej F2 - Nicholas Latifi.

Ocon pełni obecnie funkcję rezerwowego Mercedesa i pracuje w symulatorze w Brackley. To dobry okres pracy. Testy w symulatorze, późniejsza obecność na wyścigach i przekazywanie wartościowych informacji z tych przejazdów, pomogły zespołowi w konkurencyjnych występach. Dla ekipy ma to bardzo istotne znaczenie, więc wszystko układa się w porządku.

Będąc częścią tak fantastycznego zespołu, zawsze masz okazję do nauczenia się wielu rzeczy. Wiedza jaką dysponują jest po prostu bezcenna. Mercedes odnosi sukcesy od samego początku ery hybrydowej, więc dysponują olbrzymimi zasobami informacji. Gdy powrócę do ścigania będę dużo lepiej przygotowany; będę zdecydowanie bardziej kompletnym kierowcą. Współpraca z takim zespołem to wspaniała szansa.