Kubica zadowolony ze zrealizowania programu mimo zmiennej pogody

Piątek na Monzy stał pod znakiem powracających opadów deszczu.
06.09.1917:13
Mateusz Szymkiewicz
1376wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica przyznał, że jest zadowolony ze zrealizowania piątkowego programu mimo zmiennej pogody na torze Monza.

Piątek we Włoszech stał pod znakiem deszczowej pogody. W pierwszym treningu kierowcy byli w stanie przejść na slicki dopiero w końcówce, natomiast druga sesja stała pod znakiem pojedynczych opadów.

W obu treningach Kubica uzyskał dziewiętnasty wynik, będąc przed zespołowym partnerem z Williamsa - George'em Russellem.

Mój trening pewnie wyglądał jak u wszystkich. Byliśmy zdominowani przez warunki na torze, natomiast w drugiej sesji mieliśmy większą szansę pojeździć na suchym - powiedział Robert Kubica. Może nie było w stu procentach sucho, ponieważ mieliśmy parę okrążeń w trakcie których kropiło. Mimo to warunki były na tyle dobre, byśmy mogli jeździć na slickach, więc jak na pogodę w kratkę to i tak udało nam się zrobić swoją robotę. Ogólne wyczucie bolidu było najlepsze w tym sezonie, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem.

Polak zapytany, czy deszczowe warunki pomagają zamaskować niedoskonałości modelu FW42, dodał: Proste są tu długie i prędkość jest ważna, a jeśli masz dobry bolid w zakrętach to jesteś w stanie na deszczu coś nadrobić. My jednak nie jesteśmy królami zakrętów, więc na mokrym spisujemy się tak jak się tego spodziewałem.