Ricciardo: Wynik na Monzy jest dowodem na postępy Renault

Australijczyk ma nadzieję, że zespół będzie teraz tylko na fali wznoszącej.
08.09.1918:12
Mateusz Szymkiewicz
1704wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo był zachwycony z wyniku osiagniętego przez Renault podczas Grand Prix Włoch.

Stajnia z Enstone zaliczyła najlepszy finisz w tym roku. Ricciardo finiszował na czwartej pozycji, natomiast tuż za nim był na mecie jego partner - Nico Hulkenberg. Niemiec w końcówce był w stanie odpierać presję ze strony Alexandra Albona w Red Bullu z silnikiem Hondy.

Ricciardo zapytany o swoje odczucia po zmaganiach na Monzy, przyznał, iż tego typu rezultat był potrzebny Renault po skomplikowanej pierwszej połowie mistrzostw. Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu. Tak jak w Kanadzie udało nam się przekuć dobry wynik w kwalifikacjach na mocny rezultat w wyścigu. Zdołaliśmy dzisiaj zdobyć maksymalną liczbę punktów, które były w naszym zasięgu.

To bardzo miłe. Zdobycie takiego wyniku na tym torze jest dowodem na to, jak dobrą pracę wykonuje zespół oraz ekipa odpowiedzialna za silniki. Powinno to wlać w nas dużo optymizmu, szczególnie, że przyjeżdżając tu w poprzednich latach nigdy nie byliśmy mocni. W tym roku udało nam się sporo nadrobić. Zdecydowanie zasłużyliśmy na lampkę szampana. Miejmy nadzieję, że wiedzę zdobytą na torach o niskim poziomie docisku uda nam się wykorzystać na krętych obiektach - powiedział Australijczyk.