Stroll: Vettel nie powinien był otrzymać surowszej kary niż ja

Kanadyjczykowi wymierzono karę drive thru, a kierowcy Ferrari - 10 sek. stop/go.
08.09.1919:05
Nataniel Piórkowski
2617wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll uważa, że Sebastian Vettel także powinien był otrzymać wyłącznie karę przejazdu przez aleję serwisową za niebezpieczny powrót na tor.

Reprezentant Ferrari musiał zjechać do alei serwisowej i na 10 sekund zatrzymać się na stanowisku swojego zespołu. Była to kara za powrócenie na tor tuż przed bolidem Strolla.

Kanadyjczyk także stracił panowanie nad bolidem a wracając do jazdy wywiózł na żwirowe pobocze Pierre'a Gasly'ego. Za swoje przewinienie otrzymał jednak tylko karę przejazdu przez pit lane.

Stroll uważa, że sędziowie powinni byli wymierzyć Vettelowi i jemu identyczne kary. Sądzę, że powinny być takie same, dwie kary przejazdu przez boksy. Nie wiem, czemu miałoby tak nie być. Nie uważam, aby było to sprawiedliwe. Zrobiłem dokładnie to samo, co Vettel.

Sebastian dosłownie zajechał mi drogę. Próbowałem go ominąć, ale zahaczył o mój bolid gdy wracał na tor. Doprowadził do kontaktu z prawym tyłem, co sprawiło, że się obróciłem. Wracając także nie widziałem, czy ktoś znajduje się po mojej prawej stronie. Stałem na środku toru na wyjeździe z dziesiątego zakrętu. Chciałem usunąć się z drogi, ale doszło do podobnego incydentu jak ten, w którym brał udział Seb.