Włoskie media łączą Ricciardo z Ferrari

Ich zdaniem Australijczyk byłby dobrym następcą Vettela.
20.09.1912:44
Nataniel Piórkowski
2155wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoskie media uważają, że Daniel Ricciardo byłby dobrym następcą Sebastiana Vettela w Ferrari.

Po kilku ostatnich wyścigach coraz większa liczba ekspertów przyznaje, że Charles Leclerc wypracował sobie w Scuderii status kierowcy numer jeden.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, nie byłbym taki pewien, czy Ferrari zatrzyma u siebie Vettela. Przez resztę sezonu Seb musi teraz zdominować swojego zespołowego kolegę. Jeśli tego nie zrobi, to sądzę, że odejdzie - powiedział były kierowca F1 a obecnie ekspert telewizyjny, Ralf Schumacher.

Sky Italia i La Gazetta dello Sport sugerują nawet, że następcą Vettela w Ferrari mógłby być były kolega Niemca z Red Bulla - Daniel Ricciardo.

Australijczyk przyznał w rozmowie z BBC, że pomimo mocno rozczarowującej formy Renault nie podjął jeszcze żadnych decyzji w zakresie swojej przyszłości.

Odnosząc się do szefa francuskiego zespołu - Cyrila Abiteboula, Ricciardo stwierdził: Jesteśmy przekonani, że kolejny sezon będzie dużo lepszy. Ale Cyril myśli pewnie: «Jeśli nie będzie, to dlaczego Daniel miałby chcieć tu zostać?».

Sky Italia zapytała Ricciardo wprost o scenariusz, w którym przyszłoby mu być partnerem Leclerca: Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Na pewno mam w planach ścigać się przez co najmniej pięć kolejnych sezonów. Wiem jak mocny byłby Leclerc, gdyby miał w tym roku lepszy bolid. Lubię go, jest moim kolegą. To byłoby interesujące. Kto wie?.