Ferrari traktuje nowe przepisy jako dobry punkt wyjścia

Za kilka dni zespoły zostaną poproszone o podpisanie umów komercyjnych.
01.11.1914:49
Nataniel Piórkowski
506wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari traktuje nowe przepisy jako punkt wyjścia do budowania jeszcze lepszej przyszłości Formuły 1.

Włoski producent jest jedynym zespołem F1, mającym przedstawiciela w najwyższym organie decyzyjnym FIA. W czwartek Federacja poinformowała o tym, iż Światowa Rada Sportu Motorowego jednomyślnie zatwierdziła propozycję nowych przepisów F1, które wejdą w życie począwszy od 2021 roku.

Magazyn Auto Motor und Sport poprosił Ferrari o ustosunkowanie się do tej informacji. W odpowiedzi otrzymał następujący komunikat: Przegłosowane propozycje to dobry punkt wyjścia. Będziemy teraz wspólnie pracować nad tym, by F1 stała się jeszcze lepsza.

Wiadomo, że wszystkie zespoły zostały zaproszone na specjalne spotkanie, które odbędzie się 5 listopada. Zgodnie z planami Liberty Media ma dojść wtedy do podpisania porozumień komercyjnych.

Swoje poparcie dla nowych przepisów wyraziła już stajnia Renault, reprezentowana przez Cyrila Abiteboula. Muszą być poczynione pewne kompromisy, ale sądzę, że to świetny punkt wyjścia ku zredukowaniu straty do czołówki, a w średnioterminowej perspektywie także do walki o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie.

Prezes FIA - Jean Todt, wezwał wszystkie teamy do jak najszybszego uporządkowania kwestii komercyjnych. W najlepszym interesie nas wszystkich leży możliwie jak najszybsze potwierdzenie startu kompletu zespołów w sezonie 2021. Stawką są setki miejsc pracy i kontrakty sponsorskie. Jestem przekonany, że zwycięży zdrowy rozsądek.