Magnussen: Ostrzegałem Haasa o problemach z hamulcami

Duńczyk w końcówce wyścigu w Austin wypadł z toru po awarii przedniej prawej tarczy.
04.11.1911:59
Mateusz Szymkiewicz
1138wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen ujawnił, że informował zespół Haas niemal przez cały wyścig o problemach z układem hamulcowym.

Duńczyk na dwa okrążenia przed końcem Grand Prix Stanów Zjednoczonych wypadł z toru na dohamowaniu do dwunastego zakrętu. W jego bolidzie doszło do awarii prawej przedniej tarczy hamulcowej, co poprzedziły kłęby czarnego dymu.

Tuż przed opuszczeniem kokpitu Magnussen w przekazie radiowym do zespołu stwierdził: Mówiłem wam. 27-latek zapytany później o znaczenie swojego komunikatu, odpowiedział: Miałem długi pedał hamulca przez cały wyścig i prosiłem, by przyjrzeli się temu, ale nic nie potrafili dostrzec. Temperatura hamulców była właściwa. Kontynuowałem jazdę i wtedy tarcza hamulcowa eksplodowała.

Szef Haasa - Gunther Steiner, zapytany o awarię w bolidzie Magnussena, dodał: To było związane z układem hamulcowym. Musimy to przeanalizować, ale nie otrzymaliśmy jeszcze z powrotem bolidu. To był rozczarowujący wynik, ale nie był on niespodzianką. Wiemy gdzie znajdujemy się w tym momencie i nie chcemy tutaj być. Po rozpoczęciu wyścigu zaczęliśmy tracić pozycje, po prostu nie mieliśmy wystarczających osiągów bolidu.