Steiner: Duże zespoły zaczną wkrótce zwalniać pracowników

Szef Haasa prognozuje, że specjaliści będą szukać posad w mniejszych stajniach.
30.11.1913:13
Nataniel Piórkowski
851wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa - Guenther Steiner, spodziewa się, że już niedługo czołowe zespoły zaczną redukować zatrudnienie w związku z perspektywą wprowadzenia limitów budżetowych.

Od 2021 roku budżet każdego z zespołów nie będzie mógł przekraczać 175 milionów dolarów. W limicie nie będą ujęte na przykład wpłaty kierowców czy pensje trzech kluczowych osób z kadry zarządzającej.

Mercedes, Ferrari i Red Bull operują obecnie znacznie wyższymi budżetami. Oznacza to, iż będą musiały dostosować się do nowych realiów, ograniczając zatrudnienie.

Steiner spodziewa się, że pracownicy trzech ekip z czołówki zaczną poszukiwać pracy w mniejszych stajniach.

Jeśli będą musieli zwolnić pracowników, to ci ludzie zaczną szukać nowej pracy. Nie wiem, może zapłacą im, aby tego nie robili. Nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko, że nadejdzie chwila, w której ci ludzie zaczną pukać do naszych drzwi. Jeszcze do tego nie doszło. Wydaje mi się, że są osoby, które jeszcze nie dopuszczają do siebie tej myśli. To powszechne w tym środowisku. Wszyscy oddalamy od siebie pewne myśli, dopóki nie dojdzie do ich pełnej materializacji.

Budżet Haasa wynosi znacznie mniej niż 175 milionów dolarów na sezon. Zespół nie zamierza jednak zwiększać swoich wydatków.

Trzymamy się finansów, które wystarczają nam obecnie. Pod tym względem prezentujemy dość konserwatywne podejście. Robimy co do nas należy, zabiegając o jak największą skuteczność. Zespoły, które teraz szybko się rozwijają będą musiały wprowadzić cięcia. Już teraz niektórzy żalą się na to, że za bardzo się rozwinęli. Cóż, wiedzieliście, co was czeka.

Jeśli ktoś nie ma wizji i robi to, co aktualnie jest dla niego wygodne, to istnieje całkiem spore ryzyko tego, że takie podejście się nie sprawdzi.